FARKLI DİLLERLE FRANSA KINANDI

“Biz Birlikte Güçlüyüz” platformu ve İdareci Bürokratlar Birliği Derneği Başkanı Yücel Can, “Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un açıklamalarını ve Türk mallarını raflarından kaldıran ülkeleri ve haksız rekabeti kınıyoruz” dedi.

FARKLI DİLLERLE FRANSA KINANDI

Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu, Türkçe, Fransa, İngilizce ve Arapça basın açıklaması yaparak, Fransa’nın tutumunu kınadı.

“Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu” ve İdareci Bürokratlar Birliği Derneği adına açıklama yapan Başkanı Yücel Can’ın açıklamaları şöyle;

“MAZLUM ÜLKELERİN VARLIKLARINA KONANLARI DA ÇOK İYİ BİLİYORUZ”

“Fransa’nın Dünya üzerinde emperyalist bir anlayış ile yüzlerce yıldır insanların canları ve kanları üstüne kurduğu sözde medeniyetini ve zenginliklerinin kaynağını gayet iyi biliyoruz. Yakın tarihte Cezayir, Ruanda, Mali gibi pek çok ülkede yüz binlerce insanı soykırıma tabi tutup mazlum ülkelerin varlıklarına konanları da çok iyi biliyoruz.

“KÜSTAH AÇIKLAMALAR KESİNLİKLE KABUL EDİLEMEZ”

Dün bunları yapan Fransa’nın bugün faşizan bir yaklaşım ile İslam düşmanlığını bir politika haline getirmesini ise asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Fransa, yüz yıllardır küresel ölçekte nefret saldırılarına dün olduğu gibi, bugün de devam etmektedir. Fransa’nın kan üzerine kurduğu bu gücü kullanan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un ise ülkemize ve İslam Alemine yaptığı küstah açıklamalar kesinlikle kabul edilemez.

“AÇIKLAMALARI KINIYORUZ, PROTESTO EDİYORUZ”

Bağımsız ve güçlü Türkiye anlayışının her zaman destekçisi ve savunucusu Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu olarak söz konusu gelişmelere karşı asla kayıtsız kalmayacağız. Uluslararası Hukuku hiçe sayan, İnsan Haklarına karşı şiddet,  nefret ve ayrımcılık suçlarını işlemeye devam eden Fransa’nın ve Fransa Cumhurbaşkanı Macron’un İslamiyet'e ve İslam'a karşı sınır tanımaz saldırganlıklarını ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden Ülkemize karşı ortaya koyduğu bu yaklaşımları ve açıklamaları kınıyoruz, protesto ediyoruz”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103