Fendoğlu: Faturalardan Üç Ay Sonunda Ücret Alınmaması Hemşehrilerimizin Talebidir

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu 24 Ocak 2020 tarihinde Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olarak gerçekleşen deprem sonrası Malatya ve Elazığ’da ki depremzede vatandaşların ertelenen Elektrik ve Doğalgaz faturalarının 3 Ay sonra toptan ödenmesi yerine bu süre içerisindeki faturalardan ücret alınmamasını TBMM’de söz alarak dile getirdi.

Fendoğlu: Faturalardan Üç Ay Sonunda Ücret Alınmaması Hemşehrilerimizin Talebidir

Elazığ’da 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Elazığ ve Malatya için çalışmalar devam ediyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu Elazığ’da ki depremzede vatandaşların ertelenen Elektrik ve Doğalgaz faturalarının 3 Ay sonra toptan ödenmesi yerine bu süre içerisindeki faturalardan ücret alınmamasını TBMM’de söz alarak dile getirdi.

FENDOĞLU: ÜÇ AY SONUNDA ÜCRET ALINMAMASI HEMŞEHRİLERİMİZİN TALEBİDİR

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Fendoğlu yaptığı konuşmada, “Malatya ve Elâzığ'da doğal gaz ve elektrik dağıtım işi Aksa tarafından yapılmaktadır. Yine, Elâzığ'da deprem dolayısıyla faturaların üç ay ertelenmesine karar verildi; üç ay sonunda ödemelerin toptan olacağı belirtiliyor. Bu ay faturalar geldi, 3 artı 1 evin ortalama elektrik ve doğal gaz faturası 800 TL ila 1000 TL arasındadır; asgari ücretle geçinen bir hanenin bunu toptan ödemesi imkânsız. Malatya ve Elâzığ'daki depremzede hemşehrilerimizin elektrik ve doğal gaz faturalarından üç ay sonunda ücret alınmaması hemşehrilerimizin talebidir. Biz hemşehrilerimizin bu taleplerini hem bölgede bulunan bakanlarımıza hem de ilgili bakanlıklara iletiyoruz” İfadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103