Filistin’de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi, İsrail’in düzenlediği saldırılar sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için İzzetpaşa Camisi’nde gıyabi cenaze namazı kıldı.

Filistin’de Ölenler İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Anadolu Gençlik Derneği Elazığ Şubesi üyeleri, İsrail’in düzenlediği saldırılar sonucu hayatını kaybeden Filistinliler için İzzetpaşa Camisi’nde gıyabi cenaze namazı kıldı.

Kılınan gıyabi cenaze namazı sonrası açıklamalarda bulunan AGD Elazığ Şube Başkanı Yemliha Akyıldız İsrail'in terör örgütü olduğunu belirterek Siyonizm’i kınadı.

AKYILDIZ: İNSAN VİCDANI KADINLARA VE ÇOCUKLARA YAPILAN BU CANİLİĞİ KABUL EDEMEZ

Elazığ Şube Başkanı Akyıldız, “Dün gece terörist İsrail Filistinli kardeşlerimiz uykudayken hava saldırısı düzenleyerek 13 kardeşimizi şehit etti. Şehitlerimiz arasında kadınlar ve çocuklar da bulunuyor. İnsan vicdanı kadınlara ve çocuklara yapılan bu caniliği kabul edemez. Fakat Siyonistler, bu zalimler, teröristler kadın-çocuk demeden tüm Müslümanların kanını akıtmak için tüm azgınlıklarıyla zulümlerine devam ediyor. Filistin’e, İslam coğrafyasının tam kalbine bir hançer gibi saplanan İsrail bölgede yaşanan kaosun, terör olaylarının, iç savaşların ve işgallerin yegane sebebidir. Ülkemizde Siyonistlere göz kırpan bazı basın kuruluşlarına ve dünya basınına sesleniyoruz. Tüm bu gerçekleri ört pas ederek ve zalimlerin yanında durarak mürekkebi utandırmayın. Biz biliyoruz ki bugün siyonizmin her türlü fesadı yer yüzünde var oluşu onların gücünden değil, Müslümanların parçalanmışlığından kaynaklanmaktadır” ifadelerini kullandı.

Filistinliler için kılınan gıyabi namazı dualar ile son buldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137