Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi'nde Mezuniyet

Lise öğrencileri, okullarına veda etti

Final Okulları Fen ve Anadolu Lisesi'nde Mezuniyet

Final Lisesi, son sınıf öğrencilerini mezun etti. Bunun için okulda bir tören düzenlendi.

Düzenlenen törende konuşan Final Okulları Fen Lisesi birincisi Abdulkadir Uzun, anılarını tazeledi, vedalaşmanın hüznünü yaşadı.

Uzun, “Pek çok anımız oldu bu okulda, bu sınıfta, bu sıralarda, öğretmen ve okul arkadaşlarımız arasında. Hep beraber güldük. Hep beraber ağladık. Bütün duygularımızı birlikte paylaştık. Hiç bitmeyecekmiş gibi gelen lise yılları gelip geçti. Bizler hayatımızın unutulmayacak bir dönemini geride bırakıyoruz” dedi.

Final Okulları Anadolu Lisesi birincisi Zeynep Zehra Böyük de aynı duyguyu ve heyecanı yaşıyordu.

Böyük yaptığı konuşmada, “Bizlere emanet edilen bu 37 yıllık meşale şimdi bizden küçüklere devrediliyor. Hüzün ve ayrılık şarkıları altında. Gitmek ne acımasız bir kelimedir ünlemleri takarcasına peşine, vurgun yemişçesine hayattan. Bizler ayrılık adına el sallarken geride büyük bir aile” ifadelerini kullandı.

Final Okulları Fen ve Aandolu Lisesi Müdürü Turgay Turgut da törende hem veda konuşması yaptı, hem de öğrencilerine tavsiyelerde bulundu.

Turgut, “Her veli kendi imkanlarını son safhasına kadar kullanarak çocuklarını geleceğe hazırlar. Bu geleceğe hazırlama sırasında en iyi şekilde donanımlarla hem kendisine hem de ülkesinin geleceğine faydalı olacağına inandığı için bütün imkânlarını seferber eder. Bu istek ne kadar üst seviyede olursa ülkemizin ve devletimizin geleceği de o derece de çok güzel olur. Biz final ailesi olarak final liseleri ve okullarında okuyan öğrencilerimizin velilerinin gerekeli fedakârlığı yaparak işlerimizi yürütmemizde bize yardımcı olduklarını gördüğümüz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ve bayrak devir teslimi.. Dönem birincileri, kendilerinden sonra gelecek olan arkadaşlarına bayrağı teslim etti.

Tören diplomaların dağıtımı ile son buldu.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2017, 12:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137