Fırat FM’e Türkiye’nin En İyi Radyosu Ödülü Verildi

Şehrin tanıtımına büyük katkıları olan ve Elazığ’dan dünyaya açılan Kanal Fırat medya grubu, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan medya ödülleri töreninde “Fırat FM” ile Türkiye’nin en iyi radyosu seçildi. Ankara’da gerçekleşen ödül töreninde Kanal Fırat Medya Grubu adına ödülü Yönetmen Faysal Tokmak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Öte yandan Elazığ’dan yayın yapan Turan Gazetesi de yılın en iyi yerel gazetesi seçildi.

Fırat FM’e Türkiye’nin En İyi Radyosu Ödülü Verildi

İlkeli ve tarafsız yayınları, doğru ve hızlı haberleriyle Elazığ’dan dünyaya açılan Kanal Fırat medya grubu Elazığ’a önemli bir ödül daha kazandırdı.

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen 7. Anadolu Medya Ödülleri Töreni başkent Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen törene; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra bakanlar, siyasetçiler, bürokratlar, Milletvekilleri, Belediye Başkanları, Kanal Fırat Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Zeki Akbıyık, Kanal Fırat medya grubu çalışanları ve çok sayıda seçkin davetli katıldı.

SİNAN BURHAN: CUMHURBAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ

Törenin açılış konuşmasını yapan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı Sinan Burhan, Bu sene Anadolu’da başarılı çalışmalara imza atan kuruluşlara ve zor şartlar altında mesleğini icra eden yetenekli kişilere ödüllerin verileceğini belirtti. Burhan, törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür etti.

Burhan, “Cumhurbaşkanım Anadolu medyasını bu anlamlı günde yalnız bırakmadınız. Anadolu’ya verdiğiniz değer için arkadaşlarım adına size şükranlarımı arz ederim. Bu bağlamda şu gerçeğin altını çizmek istiyorum. 20 yıllık iktidarınız boyunca ulaşımdan sağlığa, tarımdan milli savunmaya kadar binlerce projeye imza attınız. 2023 hedefleri doğrultasında da bu yönde adım atmaya devam ediyorsunuz. Ancak bize göre en önemli projeniz Anadolu insanına özgüven vermeniz. Ayağa kal kın demenizdir. Son 3 törenimizde bizi yalnız bırakmadınız burada bizi ağırlandınız. Bu durum Anadolu medyasına verdiğiniz önemi gösteriyor bunun için ayriyeten bir kez daha teşekkür ediyoruz. Törenimizde ödül alacak çok değerli basın mensuplarımız var. Anadolu’ya yayın yapan yerel medya kuruluşlarımızın başvuruları kıymetli jürilerimiz tarafından değerlendirmeye alınmış ve ödül kazananlar titiz bir çalışma ile tespit edilmiştir. Yine her aradığımızda ulaştığımız derdimizi anlattığımız Fahrettin Altun hocamıza teşekkür ediyorum. Biz çizgisi olan duruşu olan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Yerel medyanın sorunlarının çözümü için uğraşırken ülkemizi ilgilendiren sosyal olgu ve olayları da yakından takip ediyoruz. Biz tarafız. Ezelden yana cumhuriyetten yana, bayraktan yana tarafız. Tarafsızız diyerek PKK ödül sitelerine ödül verenlerden değiliz. Biz tarafsız gazeteciyiz diyerek bu ülkenin dinine ve bayrağına küfredenlerden değiliz” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, ANADOLU MEDYASININ ÖNEMİNE VURGU YAPTI

Daha sonra kürsüye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Anadolu medyasının önemine değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamasında, “Toplam 350 mahalli radyo, gazete ve televizyonu bir araya getiren Anadolu Yayıncılar Birliği çıtayı her geçen gün yukarı taşıyor. Anadolu medyasının sesi ne kadar gür çıkarsa, milletimizin talep ve beklentileri de o kadar duyulacaktır. Gezi olaylarından, 15 Temmuz'a kadar yaşadığımız her kritik dönemeçte anadolu medyası çok net bir tavır aldı. Yerel medyamızın desteğini hep gördük ve tecrübe etti. Anadolu medyasına ve temsilcilerine kapımızı daima açık tuttuk. Sizlerle bundan sonra dayanışma içinde olmayı sürdüreceğiz. Özgür, tarafsız ve halka karşı kendini sorumlu hisseden medyanın ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. 4. kuvvet ifadesi bizim medyamızın da sahiplendiği, sıkça referans aldığı bir kavramdır. Medyanın asli görevi de zaten vatandaş adına gözcülük yapmaktır. Millete ve memlekete hizmet eden hiç kimse böyle bir medyadan rahatsız olmaz. 12 Eylül darbecilerine manşetlerinden selam çakan medya kuruluşları hatta kalemşörler olmuştur. Gazeteci kılıklı tetikçiler gördük” ifadelerini kullandı.

FIRAT FM YILIN RADYOSU SEÇİLDİ

Konuşmaların ardından ödül takdimine geçildi. Gerçekleştirilen ödül töreninde Elazığ’dan yayın yapan ve Kanal Fırat Medya Grubu bünyesinde bulunan Harput Musikisi yayınları yaparak kamuoyunun takdirini toplayan “Fırat FM” radyosuna “Yılın En İyi Radyosu” ödülü verildi. Fırat FM’in ödülünü Medya Grubumuz Yönetmeni Faysal Tokmak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elinden aldı.

KÜLLİYEDEN HARPUT MUSİKİSİ SESİ YÜKSELDİ

Fırat FM’e ödül verilirken Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Harput Musikisi çaldı. Külliye de Harput Musikisinin çalınması törene katılan Elazığlıları oldukça mutlu etti.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2023, 10:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109