Fırat Üniversitesi Geleceğe Nefes Olmaya Devam Ediyor

Fırat Üniversitesi Rektörlük Kampüsünde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında 23 bin fidan toprakla buluşturuldu.

Fırat Üniversitesi Geleceğe Nefes Olmaya Devam Ediyor

Türkiye’nin en yeşil kampüslerinden birine sahip olan Fırat Üniversitesi geleceğe nefes olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Harput Yerleşkesinde 23 bin fidan toprakla buluşturulurken bu kez Rektörlük Kampüsünde 23 bin fidan öğrencilerin katıldığı törenle toprakla buluşturuldu.

"Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes" sloganıyla Fırat Üniversitesi ve Orman Bölge Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü ağaç dikim etkinliğine Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bilal Üstündağ, Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Fırat Üniversitesi Kadın Kolları Başkanı Hülya Göktaş, fakülte dekanları, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Ağaçlandırma etkinliği ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Kasım Milli Ağaçlandırma günü olarak ilan etmesiyle Fırat Üniversitesi olarak Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte her öğrenciye bir fidan etkinliği kapsamında Harput Yerleşkesinde ve Rektörlük Kampüsünde ayrı ayrı 23’er bin fidanı toplamda 46 bin fidanı toprakla buluşturduklarını söyledi.

Rektör Göktaş, amaçlarının hem Fırat Üniversitesi’ni Türkiye’nin en yeşil kampüsü haline gelmesini hem de Elazığ’a temiz bir nefes aldırmak olduklarını belirtti.

Gerçekleştirilen etkinlikte Fırat Üniversitesi akademik ve idari personelleriyle öğrenciler tek tek fidan dikti.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2021, 21:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
tebrikler
tebrikler - 1 yıl Önce

tebrikler emeği geçenlerin emeğine sağlık.. yanlız. 2021 de 3-4 fakülte temeli atılacaktı hiçbiri atılmadı. diş hastanesi büyütülecekti şimdi tekrar küçültüldüğü söyleniyor .. atatürk lisesi yerinde yapılacağı için.. rektör iyi başladı ama devamında hiç icraat yok gibi bakalım inşAllah komple yalan çıkmaz.. her şey elazığ lehine iyi olur inşAllah..

BK
BK - 1 yıl Önce

Yarım arazisine ağaç ekmek iyi fikir. Rektor de haklı herkesin gözü o arazide. Bir de ağaç dikmek isteyenler şehrin dağlarına bi baksınlar

Yvz
Yvz - 1 yıl Önce

şehrin en verimli arazilerine ağaç dikmek neye hizmet etmek anlamak mümkün değil. Ağaç dikecekseniz gidin meryem dağına haroğlu dağına dikin. Tarım arazisine niye dikiyorsunuz. Dağlarımızda birtek ağaç yok. Orman bölge ne işe yarar.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109