Fırat Üniversitesi Hastanesinde, Çalışan Personellere Stres ve Kriz Yönetimi Eğitimi

İnsan eğitimle doğmaz; ama eğitimle yaşar anlayışıyla hareket eden Fırat Üniversitesi Hastanesi hizmet içi eğitimlerine aralıksız devam ediyor. Hastane Anabilim ve Bilim Dalla kliniklerinde görev yapan personellere yönelik stres ve kriz yönetimi konulu eğitim gerçekleştirildi.

Fırat Üniversitesi Hastanesinde, Çalışan Personellere Stres ve Kriz Yönetimi Eğitimi

Fırat Üniversitesi Hastanesi, Psikiyatri Anabilim Dalından Dr. Sabriye Aslan tarafından gerçekleştirilen eğitimde, krizin ne olduğu ve kriz anında neler yapılması gerektiği üzerinde duruldu. Ayrıca stresin ayrıntılı tanımı, belirtileri ve stres anında yapılması gerekenler anlatıldı.

Son olarak katılımcılarla beraber nefes egzersizi ve gevşeme egzersizleri yapıldı. Bu egzersizlerin kişiniz kendisini strese karşı korumasın da yardımcı olacağı vurgulandı.

Aslan, verilen eğitimin asıl amacının personelin bilgi, beceri ve yeteneklerinin artırılması, bu sayede olaylara bilinçli bir şekilde yoğunlaşa bilmelerini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Fırat Üniversitesi Hastanesi 6. Katta konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime kliniklerde çalıışan hemşireler ile çok sayıda personel katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
23
23 - 3 ay Önce

ASGARİ ÜCRETE MAHKUM EDİLEN İŞÇİLER, 5 GÜN VARDİYA SİSTEMİNE MAHKUM EDİLEN HEMŞİRELER 12 GÜN NÖBETE MAHKUM ERILEN DOKTORLAR, DÖNER SERMAYEDEN FAYDALANAMAYAN İDARİ PERSONEL. E DAHA NE OLSUN... STRES DE OLUR KRİZDE...

Mehmet Şen
Mehmet Şen - 3 ay Önce

İnsanları strese soktuklarının farkındalar yani buda iyi

Neşeli
Neşeli - 3 ay Önce

Personeli strese soktuklarının farkındalar önlem alıyorlar.

elazığlı
elazığlı - 3 ay Önce

BÖYLE DEVAM EDERSE HOCALAR AYRILACAK

Ramazan
Ramazan - 3 ay Önce

Fırat üniversitesi hastane çalışanlarında stresli olanını ben görmedim gayet rahatlar bence gerek yok bu eğitimlere

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109