Fırat Üniversitesi İle Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı

Fırat Üniversitesi İle  Azerbaycan Milli İlimler Akademisi Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Azerbaycan Milli İlimler Akademisi arasında kültür, sanat ve edebiyat alanlarındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve bilimsel çalışmaların artırılması amacıyla Mutabakat Zabtı imzalandı.

Düzenlenen imza töreninde Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Azerbaycan Milli İlimler Akademisinin Prezidenti, Nizami Gencevi Edebiyat Enstitüsünün Genel Müdürü Prof. Dr. İsa Habibbeyli  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Soner Özgen, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülhalim Aydın, İnsani ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Seda Arıkan, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim üyesi ve TÖMER Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kaan Yalçın ile Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları Bölümü öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Veysel Karaca da hazır bulundu.

İşbirliği belgesi, ANAS Başkanı, Edebiyat Enstitüsü Genel Müdürü, akademisyen İsa Habibbaylı tarafından onaylandı. Fırat Üniversitesi'nin resmi daveti üzerine Elazığ'a ziyarette bulunan ilgili ilişkiler koordinatörü, filoloji bilimleri doktoru Prof. Dr. Fahrettin Göktaş'a takdim etti.

GÖKTAŞ: TÜM ÇALIŞMALARA DESTEK OLACAĞIZ

Azerbaycan’ın umumi milli lideri Haydar Aliyev’in doğumunun 100. yılı münasebetiyle düzenlenmesi planlanan kültürel toplantılarla alakalı imzalanan Mutabakat Zabtının hayırlı olmasını dileyen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, “Azerbaycan ile ilgili yapılacak olan tüm bilimsel ve kültürel etkinliklere kapı aralayacak olan bu mutabakat zabtının Türkiye Azerbaycan ilişkilerini daha da güçlendirecek olması açısından son derece önemli. Fırat Üniversitesi olarak bu konuda yapılması planlanan tüm çalışmalara destek olacağımızı ifade etmek istiyorum“ dedi.

Edebiyat Enstitüsü temsilcisi Profesör Asıf Rüstemli, ANAS Başkanı akademisyen İsa Habibbeyli, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Fahrettin, Göktaş'a ileterek, işbirliği ilişkilerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2023, 17:47

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137