Fırat Üniversitesi Türkiye’de 4. Oldu

TÜBİTAK tarafından düzenlenen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi sonuçlarına göre Fırat Üniversitesi Türkiye’de dördüncü sırada yer aldı.

Fırat Üniversitesi Türkiye’de 4. Oldu

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2022/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları açıklandı.

Fırat Üniversitesi öğrencileri ve danışman hocaları tarafından 2209-a programına sunulan 232 proje önerisinden 133 tanesi kabul edilerek, 2209-a projelerinde Türkiye’de 4. oldu.

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de projesi en fazla kabul edilen üniversiteler sıralamasında 7. olan Fırat Üniversitesi bu yıl Türkiye’de 4. olarak başarı sıralamasında yükselişine devam etti.

GÖKTAŞ: BU YIL SIRALAMADA YÜKSELİŞ GÖSTEREREK 4. SIRAYA YERLEŞTİK

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, Fırat Üniversitesinin 2209-A projelerinde zirvede olduğunu söyleyerek “Projesi en çok kabul edilen üniversiteler sıralamasında geçen yıl 7. Sırada yer alıyorduk. Bu yıl sıralamada yükseliş göstererek 4. sıraya yerleştik. Bu büyük başarıyı göstererek Türkiye’de dördüncüsü olmamızı sağlayan başta öğrencilerimiz olmak üzere, danışmanlık yapan hocalarımızı tebrik ediyorum” dedi. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137