Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 50. Kuruluş Yıldönümünde Fakülte Önüne Çınar Ağacı Dikildi

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi ‘50. Kuruluş Yıldönümü’ etkinlikleri kapsamında, Fakülte Dekanı ve öğretim üyeleri tarafından sosyal mesafe kuralları çerçevesinde fakülte önüne çınar ağacı dikildi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi 50. Kuruluş Yıldönümünde Fakülte Önüne Çınar Ağacı Dikildi

Düzenlenen ağaç dikim etkinliğine, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet ÇALICIOĞLU, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Ali RİŞVANLI, Prof. Dr. Ömer KIZIL ile ‘50. Kuruluş Yıldönümü’ Etkinlikleri Düzenleme Komisyonu üyesi Prof. Dr. Abdullah ÖZEN katıldı.

Etkinlikle ilgili bilgiler veren Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çalıcıoğlu, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin 7 Kasım 1970 yılında kurulduğunu belirterek, Fakültelerinin ‘50. Yaş Günü’nü kutladıklarını söyledi.

Prof. Dr. ÇALICIOĞLU; “Veteriner Fakültemiz, Cumhuriyet tarihinin ilk veteriner fakültesidir. ‘50. Yıl’ o yüzden bizim için çok daha anlamlı. ‘50. Yıl’ içerisinde fakültemiz 4 Bin 603 adet mezun vermiştir. Mezunlarımız ülkemizin hayvancılığının gelişmesinde önemli görev ve sorumluluklar almıştır. Bu münasebetle fakültemizin ‘50. Kuruluş Yıldönümü’nü görkemli bir kutlama şeklinde yapmak isterdik. Fakat ülkemizde ve dünyada baş gösteren pandemi dolayısıyla etkinliklerimizi

sosyal medya üzerinden yapacağız. Bugünde sosyal mesafe kurallarına riayet ederek Fakültemiz önüne “50. Yılın” her bir yılına ait 5 adet çınar ağacı dikiyoruz. Bunlar sembolik ağaçlar olacak. Bu vesile ile fakültemizin ‘50. Kuruluş Yıl Dönümü’nü kutluyorum.” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Gakgo
Gakgo - 3 yıl Önce

Hayırlı olsun

SIRADAKİ HABER

banner137