Fırat Üniversitesi’nin Başarıları Lise Öğrencilerine Anlatılıyor

Fırat Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Fırat Üniversitesi’ni lise öğrencilerine tanıtmak amacıyla “Fırat’ta Bir Gün” tanıtım etkinliği başlatıldı.

Fırat Üniversitesi’nin Başarıları Lise Öğrencilerine Anlatılıyor

YÖK tarafından Araştırma Üniversitesi seçilen ve açıklanan birçok veride Türkiye’nin en iyi üniversiteleri sıralamasında yer alan Fırat Üniversitesi tanıtım etkinliklerinin kapsamını genişletti.

Fırat Üniversitesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan işbirliğiyle Elazığ’da eğitim gören lise öğrencilerine meslek tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla Fırat Üniversitesi gezdirilerek üniversitenin tanıtımı gerçekleştirilecek. Fırat Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından yapılan organizasyonda ilk etapta merkezdeki 27 lisenin son sınıf öğrencisi Fırat Üniversitesi’nde ağırlanacak.

Bu kapsamda Fırat Üniversitesi ilk misafirlerini ağırlamaya başladı. Cemil Meriç Fen Lisesi ve Ahmet Kabaklı Fen Lisesi’nin öğrencileri Fırat Üniversitesi’ni gezerek üniversite hakkında bilgilendirildi.

Fırat Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Sinan Akpınar ve Fırat Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Öğr. Gör. Furkan Dilaver tarafından karşılanan öğrencilere önce Fırat Üniversitesi hakkında genel bilgi verildikten sonra fakülte ve sosyal alan gezisi düzenlendi.

Ocak ayı sonuna kadar devam edecek olan “Fırat’ta Bir Gün” etkinliğinde lise öğrencileri Üniversitede ağırlanmaya devam edecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109