Fırat Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Oldu

Fırat Üniversitesinin yeni rektörü belli oldu. Rektör Prof. Dr. Fahrettin Göktaş oldu.

Fırat Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş Oldu

Fırat Üniversitesi’nin yeni rektörü belli oldu..

Üniversitenin yeni rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş oldu.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NİN YENİ REKTÖRÜ FAHRETTİN GÖKTAŞ KİMDİR?

1963 Yılında Erzurum'da Doğan Göktaş, İlk, Orta ve Lise tahsilini Erzurum'da tamamladı. 1986 yılında Fırat Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nde Araştırma Görevlisi olarak işe başladı.

1989 yılında Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisansını tamamladı.

1992-1995 yılları arasında İngiltere Bristol Üniversitesinde Nükleer Reaksiyon Kinetiği alanında doktorasını tamamladı. 1995 yılında Amerika Birleşik Devletleri Argon National Laboratuvarında çalışma konusu ile ilgili araştırmalarda bulundu.

1996 yılında Doçent ve 2001 yılında da profesörlük unvanını aldı.  Profesör Göktaş'ın çeşitli uluslararası dergide yayınlanmış 45 makalesi,  ulusal ve uluslararası konferanslarda sunmuş olduğu 47 adet bildirisi, bir adet uluslararası patenti ve yayınlanmış 2 kitabı mevcuttur. Bilimsel çalışmalarına çeşitli araştırmacılar tarafından 335 atıf yapılmıştır. 4 uluslararası ve 2 ulusal dergide hakemlik yapmaktadır. Şimdiye kadar 5 Doktora ve 9 Yüksek Lisans Tezi yönettti.

Bilimsel çalışmaları yanında, 1996-2011 yılları arasında Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalı Başkanlığı, 2001-2004 yılları arasında Fırat Üniversitesi Bilgi kaynakları ve Kütüphane koordinatörlüğü, 2005-2011 yılları arasında Fırat Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ile Fakülte Kurulu Profesör Temsilcisi görevlerini yürüttü.

2011 yılında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümüne profesör olarak atanan Prof. GÖKTAŞ,  2010-2013 Yılları arasında Bartın Üniversitesi Fen Fakültesi Kurucu Dekanı olarak görev yaptı.

2014-2015 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı İlk ve Ortaöğretim müfredatlarının yazımı projesinde TÜBİTAK Başkan Danışmanı olarak görev alan Prof. GÖKTAŞ, halen TÜBİTAK’ta Akademik Danışmanı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim ve Özel Yetenekliler projelerinde yer alıyor.

Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ayrıca Üniversitelerarası Kurul (UAK) Denklik Komisyonu üyesi, İhbar ve Şikayetleri Değerlendirme Komisyonu Başkanı ve UAK Başkan Danışmanı görevlerini sürdürmekte olup, çok iyi derecede İngilizce bilmekte, evli ve üç çocuk babası..

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer yılmaz
Ömer yılmaz - 2 ay Önce

Adam 15 yıl fıratta çalışmış bilgi birikim ve liyakat sahibi biri adamı tanımadan yorum yapmayın Elazığlı olanları da gördük

Kdkdkddkk
Kdkdkddkk @Ömer yılmaz - 2 ay Önce

Bizim adama itirazımız yok kardeşim inş elazığ için hayırlı olur ama bu palu nefreti nedir karından konuşmayı bırakın içmeyi geçen tunceli bingölde dahil ben paluluyum diyor ondan sonra palulular böyle şöyle işize bakın ya kim bu memelkete bi çivi çakmışsa Allah razı olsun kimde art niyetli davranmışsa Allah belasını versin......

Demekki
Demekki - 2 ay Önce

Elazığlı yoktu demek ki Erzurumlu bir arkadas geldi

Nusret
Nusret @Demekki - 2 ay Önce

Bu memlekette Hayrettin Karamazı, Rahmetli Septioğlu ve Yanılmaz , Baki Aydın ın Palu sermeyesini ve sempatisini sonraki dönemde gelen vekilleri, il müüdrleri, il Başkanları, Rektörü, Belediye Başkanı tükettiler

Flfllflfmd
Flfllflfmd @Demekki - 2 ay Önce

Fırat geri gitmişti rumuzlu arkadaş hayırdır palu ile karın ağrın ne senin çok şükür has paluluyum bununlada gurur duyuyorum.palulular olmasa bu memleket acından ölür....

Vatandaş
Vatandaş @Demekki - 2 ay Önce

Palulularla ne sıkıntınız var? vekili beğenmemek ayrı, Palululara laf atmak ayrı bir konu. Konuşmalarınıza dikkat edin...

gakko
gakko @Demekki - 2 ay Önce

Elazığın 4 vekili rektörlük atamasını da başaramadı .Saglık muduru bingöllu, il başkanı muşlu olsun.

Fırat Geri Gitmişti
Fırat Geri Gitmişti @Demekki - 2 ay Önce

Gelecek seçimde Elazığlı ve Özellikle Palulu olmayan vekil aday gösterirlerse iyi olur. ! aydır Sağlık Müdürü yok, ilk etapta Hakkari mi olur Bingöl mü olur birini sağlık Müdürü yapsınlar Fırat Üniversitesi Hastanesi ayakta giden hastaya Covid testi bile yapamaz hale getirildi.

Öner Kas
Öner Kas - 2 ay Önce

Alanında en uzman kişi rektör olmuş. Elazığ'ın önü akademik olarak açılmıştır, inşAllah eskisinden daha iyi olur. Tebrikler.

Ogeday
Ogeday - 2 ay Önce

Tek ölümlü yani Üniversite Tıp Doktorlarından kurtuldutıp kökenli rektörler malesef ünv geri götürdüler

Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Fırat üniversitesinin kapısından geçmemiş adamı tepeden inme rektör yapmışlar; hakediyoruz abi şehir olarak

Adam
Adam @Vatandaş - 2 ay Önce

Yazıyı okumaya bile tenezzül etmeyen akıl fukarasiyim diyorsun yani.

Ayla özgen
Ayla özgen @Vatandaş - 2 ay Önce

Olması gereken tek isimdi zaten nokta

Ayla özgen
Ayla özgen - 2 ay Önce

Olması gereken tek isimdi zaten nokta

Turan
Turan @Ayla özgen - 2 ay Önce

Sen nokta dedin bilirkişi oldun hak yerini buldu yani! Rabbim sizi liyakatsizlerle sınasın o zaman

Kaya
Kaya - 2 ay Önce

Hakediyoruz......!

Eğilmez.
Eğilmez. - 2 ay Önce

Vah.! Vah.! Vah.!


SIRADAKİ HABER

banner7