FÜ’de TÜBİTAK BİDEN 2237-A Projeleri Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

TÜBİTAK BİDEN 2237-A kapsamında “Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi” eğitimi Fırat Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

FÜ’de TÜBİTAK BİDEN 2237-A Projeleri Hazırlama Eğitimi Düzenlendi

Fırat Üniversitesinde TÜBİTAK BİDEN 2237-A kapsamında “Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi” hazırlama eğitimi düzenlendi.

Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonunda düzenlenen eğitim programına; Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Soner Özgen, Prof. Dr. Mehmet Yılmaz, Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yunus Santur, fakülte dekanları, öğretim üyeleri, eğitimciler ile eğitime katılan lisansüstü öğrenciler katıldı.

SANTUR: YAPAY ÖĞRENMENİN TEMELLERİNİN AKTARILMASI SAĞLANACAK

Etkinliğin açılışında konuşan Çok Disiplinli Lisansüstü Araştırmacılara Yönelik Yapay Zeka ve Veri Bilimi Eğitim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Yunus Santur, planlanan etkinliğin temel amacının, çok disiplinli yürütülen lisansüstü araştırmalar için veri bilimi ve yapay öğrenme temellerinin araştırmacılara aktarılmasını sağlayacak teorik ve uygulamalı bir eğitimin gerçekleşmesi olduğunu belirtti.

YILMAZ: ÇOKLU DİSİPLİN GEREKTİRİYOR

Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Yılmaz ise etkinliğin hedef kitlesinin yazılım, bilgisayar mühendislikleri başta olmak üzere sağlık, mühendislik, mimarlık, eğitim, ekonomi, işletme, iktisat, spor bilimleri gibi alanlarda lisansüstü araştırmalar yürüten, tez önerisi çoklu disiplin gerektiren veya sanayiye yönelik tez çalışmaları yürütecek katılımcıları kapsadığını söyledi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137