Gazeteci Ahmet Hakan: Bakanlar, Elazığ Şivesini Sökmüşler

Elazığ 24 Ocak tarihinde yaşadığı depremin yaralarını sararken, iki isme de büyük minnet duyuyor, o iki isimden biri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, biri de Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum.. Depremin yaşandığı saatten sonra Elazığ’a gelen ve o tarihten bugüne Elazığ’dan ayrılmayan bakanlar için Usta Gazeteci Ahmet Hakan da bir yazı kaleme aldı..

Gazeteci Ahmet Hakan: Bakanlar, Elazığ Şivesini Sökmüşler

Elazığ, 24 Ocak tarihinde saatler 20.55’i gösterdiğinde 6.8 büyüklüğündeki depremle sarsıldı.

Depremden hemen üç saat sonra Elazığ’a gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, vatandaşların yaralarını sarmak için gece gündüz demeden koşturdular çalıştılar..

İçişleri Bakanı Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, toplumun her kesimi ile bir araya geldi, sıkıntıları diledi, devletin varlığını vatandaşına hissettirdi.

24 Ocak tarihinden bu yana Elazığ’da olan Bakanlar, vatandaşın takdirini ve övgüsünü topladı. Vatandaşlar, övgülerini, sevgilerini zaman zaman sosyal medyadaki paylaşımlarıyla da ortaya koydular…

Şehrin yaralarını sarmak için yürütülen çalışmaları yerinden takip eden, sürekli il yöneticileri ile toplantı halinde olan İçişleri Bakanı Soylu ve Bakan Kurum’un Elazığ çalışmaları ile Gazeteci Ahmet Hakan’da bir yazı kaleme aldı.

“ARTIK İYİCE ELAZIĞLI OLMUŞLAR”

Gazeteci Hakan yazısında,  “ELAZIĞ depreminin üzerinden 21 gün geçti. Neredeyse unuttuk depremi... Deprem bölgesinden herkes çekildi.

İki isim hariç: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum.

Artık iyice Elazığlı olmuşlar... Eşrafı tek tek tanımaya başlamışlar. Esnafla arkadaş olmuşlar. Sokakları, meydanları, camileri, kahveleri falan biliyorlarmış. Elazığ türkülerinin tümünü öğrenmişler. Elazığ şivesini sökmüşler. Ve Harput civarındaki Valilik evine yerleşmişler. Valilik evi ısınmıyormuş kolay kolay.” İfadelerine yer verdi.

Gazeteci Ahmet Hakan yazısını, ”Korkarım Süleyman Soylu ve Murat Kurum’un Elazığ’ı bırakıp Ankara’ya dönmesi biraz zor olacak!” ifadeleriyle sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat
Nihat - 1 yıl Önce

Gerçekten milletin gönlünde taht kurdular. Herkes takdir ediyor. Helal olsun.Vekillerin yanlarında dolanması hoş karşılanmıyor. Yanlarında Vali ve Belediye Başkanının olması kafi

Mert
Mert - 1 yıl Önce

Onlarda biliyor veya öğrendiler elazığdan ayrılsalar siyasiler bir şey yapamayacak..

Cemaleddin katipoglu
Cemaleddin katipoglu - 1 yıl Önce

Sulayman baskanim candır helal olsun sana baskanim elazig seninle gurur duyuyor

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Onlar artık içimizden biri.

Taha
Taha - 1 yıl Önce

Gerçekten bu bakanlar Elazığı sokak sokak gezip halkı dinlediler,dertlerimizi dert edinip,sorunlarımızla yakından ilgilendiler.Sağolun varolun.

Burak 23
Burak 23 - 1 yıl Önce

Sayin demirbagi serifogullarini neyin pesinde bi isinize bakin...

SIRADAKİ HABER

banner103