Gelin Çocuklar Projesi Start Aldı

Vali Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulu öğrencileri Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Çok Amaçlı Spor Merkezini ziyaret etti.

Gelin Çocuklar Projesi Start Aldı

Vali Lütfullah Bilgin İlköğretim Okulu öğrencileri Çok Amaçlı Spor Merkezinde yeni açılan Genç Ofisi ziyaret etti.

Gençlik Liderleri ve gönüllü gençler ile mini golf, matrak, floor curling, halka oyunu gibi oyunlar oynayan çocuklar daha sonra Çok Amaçlı Spor Merkezindeki Boks Salonu, cimnastik salonu, tekvando salonu, güreş salonunu ziyaret ederek spor branşları hakkında bilgiler aldılar.

ARIK: BU PROJEYİ UYGULADIK VE GELENEKSEL HALE GETİRECEĞİZ

Çok Amaçlı Spor Merkezi tesis amiri Oktay Arık, “Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak Çok Amaçlı Spor Merkezimize Vali lütfullah Bilgin ilkokulundan öğrencilerimizi misafir ettik. İl Müdürümüz Sayın Abdulsamet Eren’in talimatıyla kapılarımızı açtık. Buradan bütün okullarımıza çağrımız Gençlik ve Spor il Müdürlüğü’nün tesisleri çocuklarımıza gençlerimize herzaman açıktır. Buradaki amacımız deprem ve pandemiden dolayı sıkıntı yaşayan çocuklarımızın geçmişe yönelik olumsuz anılarını silmek. Burada gençlik merkezimiz tarafından açılan genç ofisin tanıtımını yapmak ve İmkanlarından faydalandırmak. Gençlik Merkezimizin gönüllü gençleri ve gençlik liderleri buradalar kendilerine de teşekkür ediyoruz. Başarılı sporcuların hangi ortamlardan çıktığını ve hangi salonlarda olimpiyatlara gittiğini bir nebze olsun çocuklarımıza göstermek için bu projeyi uyguladık ve geleneksel hale getireceğiz. Elazığ’da salonlarımızı görmeyen gencimiz kalmayacak. Bu amaçla İl Müdürümüzün talimatıyla yola çıktık bütün okullarımızı salonlarımıza bekliyoruz” dedi.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet EREN, " İl Müdürlüğümüzün en önemli paydaş kurumlarından biri olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile kültür, sanat, spor gibi  birçok alanda ortak çalışmalarımız devam ediyor. Bu kapsamda daha önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen okul ziyaretleriyle Şehir merkezimizde seksenbeş, Kovancılar İlçemizde onbeş olmak üzere toplam da yüz okulumuzu ziyaret ederek Bakanlığımız projeleri ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün sanatsal, sportif ve sosyal faaliyetlerini okul idareleri ile paylaşarak davet etmiştik. Bugün Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak başlattığımız ‘Gelin Çocuklar Projesi’ ile çocuklarımızı monotonluktan kurtarıp gerçekleştireceğimiz faaliyet ve etkinliklerle çocuklarımızın bilişsel, sosyal ve psikolojik gelişimlerine büyük katkı sağlayacağız. Gelin Çocuklar Projesi ile talep eden okullarımızı velilerimizin ve okullarımızdaki öğretmen ve idarecilerinde yönlendirmesiyle Gençlik Merkezlerimiz ve Spor Tesislerimizde ağırlayacağız. Tabi bu projemiz artarak devam edecektir. Bugün Vali Lütfullah Bilgin Okulunu ağırladık ama bu yıl içerisinde birçok okulumuzu tesislerimizde sporun belirli branşlarıyla tanıştıracağız inşallah. Sporla tanışmayan hiçbir çocuğumuzun kalmaması bizler için çok önemli. Ben başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Gençlik Spor Bakanlığımızdan aldığımız güç ve destekle çocuklarımızın ve gençlerimizin her daim yanlarında olmaya devam edeceğimizi belirtmek istiyorum. Ayrıca desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Feyzi Gürtürk'e teşekkür ediyorum’’ ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2021, 13:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Kuyucu Samet
Kuyucu Samet - 2 yıl Önce

Ve Suphi ile Sedat’ın kuyularını kazan Kuyucu Samet yine haber olur… Medya hastası bir müdür daha.

SIRADAKİ HABER