Gençlik ve Spor’da Bir Takım Daha Profesyonel Lig’de

U15 liginde Elazığ Gençlik ve Spor Kulübü Su Topu takımı, gerçekleştirilen müsabakalardan dördüncü olarak 2. lige yükseldi.

Gençlik ve Spor’da Bir Takım Daha Profesyonel Lig’de

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü uhdesinde kurulan Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında amatör sporcuların yetiştirildiği kulüp, profesyonel liglere bir takım daha çıkardı.

4-7 Ağustos tarihlerinde İstanbul ilinde düzenlenen ve 9 takımın yer aldığı U15 liginde Gençlik ve Spor Kulübü Su Topu takımı 4. Olarak 2. Lige yükselmeyi başardı.

Hentbol ve Bocce takımlarına ek olarak Su Topu takımı da profesyonel liglerde mücadelesini sürdürecek.

EREN: SPORCULARIMIZIN BAŞARISI BİZLERİ DAHA ÇOK TEŞVİK EDİYOR

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; Öncelikle takımımızı ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Su Topu şehrimiz için yeni bir branş. Aslında takımımız antrenmanlarını sürdürüyordu ancak profesyonel olarak artık çalışmalarını sürdürecek. Geçtiğimiz günlerde de şehrimiz ev sahipliğinde düzenlenen Su Topu Türkiye Şampiyonası ilk organizasyondu, daha öncesinde böyle bir müsabakaya ev sahipliği yapmadık, inşallah bundan sonra ki süreçte devam edecek. Tabi bildiğiniz gibi Kulüp olarak Hentbol da hem kadın hemde erkek takımlarımız kendi sporcularımız, Bocce takımımız hakeza öyle, bizim yetiştirdiğimiz bu şehrin gençleri. Artık Su Topu takımımız da Profesyonel liglerde mücadele edecek. Şahsım ve kurumum adına bizler elimizden gelen desteğin fazlasını bu şehrin öz evlatları vermeye devam edeceğiz, maddi açıdan zorlu bir süreç ama sporcularımızın başarısı bizleri daha çok teşvik ediyor, emek veriyoruz karşılığını başarılarla topluyoruz. Kulüp çatısı altında branşlarımıza omuz veren hocalarımız tekrar tebrik ediyor, Su Topu takımımıza ve antrenörlerimiz Bekir Sadak ve Meltem Uğraş hocalarımıza da profesyonel liglerde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109