Gerçeği Aratmayan Tatbikat

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması günü nedeniyle İsmetpaşa İlkokulunda AFAD, UMKE ve İtfaiyenin katılımı ile tatbikat yapıldı. Gerçekleştirilen tatbikat gerçeği aratmazken ekiplerin mücadelesi öğrencilerden büyük alkış aldı.

Gerçeği Aratmayan Tatbikat

13 Ekim Dünya Afet Risklerinin Azaltılması günü nedeniyle İsmetpaşa İlkokulunda AFAD, UMKE ve İtfaiyenin katılımı ile tatbikat yapıldı.

Personel ve öğrencilere yönelik düzenlenen tatbikat gerçeği aratmadı.

AFAD, UMKE ve İtfaiyenin canla başla mücadelesi öğrencilerden büyük alkış aldı.

Okul Müdürü Mesut Karabulut, farkındalık oluşturmak için böyle bir etkinlik düzenlendiğini belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

KARABULUT: 31 ÖĞRETMEN 550 ÖĞRENCİ BU ETKİNLİĞİ İZLEDİ

İsmetpaşa İlkokulu Müdürü Mesut Karabulut ,“ 31 öğretmen 550 öğrenci bu etkinliği izledi başta AFAD’a, UMKE’ye, Sağlık İl Müdürlüğüne, İtfaiye Müdürlüğüne ve aynı zamanda bizim milli eğitim personelimizin sivil savunma bölümüne hepinizin huzurunda teşekkür ediyorum, emeği geçen herkese saygılar sunuyorum.’’ dedi.

UMKE Sorumlusu Yalçın Öngören, yapılan çalışmaları anlattı.

ÖNGÖREN: 112 İLE HASTANELERE SEVKİ SAĞLANDI

UMKE Elazığ Sorumlusu Yalçın Öngöreni, ”Bizde buraya iki UMKE ekibi ve bir 112 ekibi olarak katıldık. Buradaki tatbikat gereği İsmetpaşa İlköğretim okulumuzda üç tane yaralı alındı. Biri AFAD ekiplerimiz tarafından 112 ile nakli sağlandı. UMKE ekiplerimiz her biri bir yaralı aldı. Ayriyeten oluşan yangın senaryo gereği yangında da ilimiz belediyemize ait İtfaiye müdürlüğü tarafından itfaiye ekipleri arkadaşlarımız tarafından müdahalesi yapılarak 112 ile hastanelere sevki sağlandı. ‘’ ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109