Gönüllü Berber ve Kuaförler Depremzedeleri Tıraş Etti

Elazığ’da gönüllü berber ve kuaförler, KYK kurdunda misafir edilen depremzedeleri tıraş ederek kişisel bakımlarını yaptı.

Gönüllü Berber ve Kuaförler Depremzedeleri Tıraş Etti

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük deprem sonrasında yaralar sarılmaya devam ediyor.

Afet bölgesinde evi yıkılan veya hasar gören vatandaşlar, Elazığ’a getirilerek Ahmet Kabak Öğrenci Yurdu’na yerleştirildi.

Depremzedelerin günlük bütün ihtiyaçları burada karşılanırken, talepleri de yerine getiriliyor.

Her daim depremzedelerin yanında olan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Berberler ve Kuaförler Esnaf Odası, ortak bir çalışmaya imza attı. Dükkanları kapatan kuaför ve berberler, Çok Amaçlı Spor Merkezi’nde bir araya gelerek depremzede vatandaşları tıraş edip kişisel bakımlarını yaptı.

TÜRKOĞLU: BÖYLE BİR GÜNDE BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMAMIZ GEREKİYOR

Esnaflarla birlikte hareket ettiklerini belirten Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nizamettin Türkoğlu, “Meslektaşlarımız gönüllü bir şekilde dükkanlarını kapatarak geldi. Depremzedelere katkı sağlamak istediler. Böyle bir günde birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor” dedi.

EREN: BUNDAN SONRA DA ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ

Depremzedeleri yurtlarda misafir ettiklerini aktaran Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “10 ilimizdeki depremzedeler Elazığ’da gelmeye başladı. Biz Ahmet Kabaklı yurdumuzu depremzedelere açmıştık. Orada depremzedelerin barınma, beslenme ve piskososyal çalışmalarını da yürütüyoruz. Bugün de Berberler ve Kuaförler Esnaf Odamız ile birlikte organize etmiş olduğumuz etkinlik ile depremzedelerin kişisel bakımlarını yapıyoruz. Tüm şehir depremzedeleri sahiplendi. Bundan sonra da elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

BAYSAL: YAPABİLECEĞİMİZ NE VARSA MADDİ VE MANEVİ YANLARINIZDAYIZ

Berber Mücahit Baysal, “Kendi dükkanımızı kapattık ve buraya geldik. Depremzede kardeşlerimizi tıraş ediyoruz. Onların yaralarına merhem olmak istiyoruz. Yalnız hissettirmemek için buradayız. Hiç kuşku duymadan gönüllü olarak geldim. Yapabileceğimiz ne varsa maddi ve manevi yanlarınızdayız” şeklinde konuştu.

GÜLDALI: DAHA AYNAYA BAKMADIM AMA ÇOK GÜZEL OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Malatya’dan Elazığ’a gelen ve ailesiyle birlikte KYK kurduna yerleşen Egemen Güldalı, “Malatya’dan geldim, 5’inci sınıfa gidiyorum. Depreme yakalandığımızda birkaç gün arabada kaldık. Ardından vagonlarda kaldık ve son olarak Elazığ’da KYK yurduna geldik. Buraya geldik beni tıraş ettiler. Daha aynaya bakmadım ama çok güzel olduğunu düşünüyorum” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER