GSİM: Yeni Yuvanıza Hoş Geldiniz Gençler

Gençlik ve Spor Elazığ İl Müdürlüğü’ne bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumuna gelen öğrenciler binalara yerleştirilmeye devam ediliyor.

GSİM: Yeni Yuvanıza Hoş Geldiniz Gençler

2022-2023 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte yapılan hazırlıklar ve planlamalar doğrultusunda şehrimize üniversite öğrenimi görmek için gelen ve Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından açıklanan Yurt yerleştirme sonuçları ile birlikte hareketlilik başladı.

GSB Elazığ Yurtlarını tercih eden ve açıklanan sonuçlara göre tamamı yerleştirilen öğrencilerin online kayıt işlemleri tamamlanmış olup, fiziki kayıt için 19 Eylül tarihinden itibaren Yurtların kapılarını açmasıyla birlikte, gerek Velilerin gerekse öğrencilerin ulaşımıyla birlikte kayıtlar devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden zaman zaman yapılan açıklamalarda Yurt Kapasiteleri, inşaat çalışmaları ve yeni döneme hazırlık aşamasında bir çok çalışma gerçekleştirilmiş olup GSB Elazığ Yurtları yeni döneme hazır hale getiriliyor.

Hali hazırda yeni eğitim döneminde kapasite artırımı ile birlikte 10 Bin 60 olan Yurt kapasiteleri, yeni dönemde 9 bin 897 kişiye düşürülerek ihtiyaca binaen hazır da bekletilmektedir. Bu sene Elazığ iline yapılan 3 bin 48 başvurudan, 2 Bin 69 başvuru geçerli sayılıp tamamı yurtlara yerleştirilmiştir.

GSİM: SORUNSUZ SIKINTISIZ BİR ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Yeni eğitim öğretim dönemi başladı, İl Müdürlüğü olarak Yurtlarımızda birçok faaliyet gerçekleştirdik ve bunları basın mensuplarımızla paylaşmıştık. Yeni dönem başlıyor inşallah bu sene de tempoyu bozmadan devam edeceğiz, Gençlerimizin vakit geçirdiği her noktada çalışmalar yaptık, yemekhaneler, peyzaj alanları, Genç Ofisler, Etüt Odaları spor sahaları gibi yerler kazandırdık. Öğrencilerimiz memleketlerinden gelmeye başladı, Elazığ’a ayak bastıkları ilk noktadan itibaren bizleri görecekler. 17 Gençlik Çalışanımız bu noktalara dağılmış durumdalar ve karşılamaya başladılar, Yurtlarımız da da Personellerimiz ile birlikte karşılama noktaları oluşturduk, inşallah sorunsuz sıkıntısız bir şekilde gerçekleştireceğiz. Yeni Eğitim yılının gençlerimize hayırlı olmasını diliyor, yeni yuvanıza hoş geldiniz diyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109