Gümüşhaneliler Paylaşıyor “Elazığ Üşüme Kelkit Seninle”

Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde Elazığspor karşılaşmasında yaşanan olumsuz olayların ardından Kelkitli vatandaşlar; 24 Ocak 2020 Elazığ Depreminin hemen ardından Elazığ’a desteğe geldikleri içerikleri paylaşarak sosyal medyada Elazığ’ın milli değerlerinin farkında olduklarına dair paylaşımlarda bulundular.

Gümüşhaneliler Paylaşıyor “Elazığ Üşüme Kelkit Seninle”

Hafta sonu Kelkit Hürriyetspor – 3Gen Elazığspor karşılaşmasında yaşanan olaylar Elazığ’da infiale neden olmuş Elazığ tek yürek olarak yaşanan olayları kınamıştı.

Sosyal medyada Elazığlıların tepkilerini dile getirmesinin ardından MHP Gümüşhane Milletvekili Musa Küçük Kanal Fırat televizyonunda yayınlanan “Furkan Dilaver ile Son Baskı” programına bağlanarak “Elazığ gerçekten milli ve manevi değerlerin kalesi. Biz Elazığlıları seviyoruz, gerçekten seviyoruz. Kültürümüz her şeyimizi birbirine çok yakın. Örtüşen bir kültürün çocuklarıyız. Yani bir şehre bir beldeye asla topyekun böyle bölücü slogan atılmasına müsaade etmeyiz” diyerek konuyu tüm yönleriyle araştıracaklarını söylemişti.

Kelkitli vatandaşlar da sosyal medya hesaplarından Elazığ’ın mili duruşunu bildiklerini içeren paylaşımlarda bulundular.

“ELAZIĞ ÜŞÜME KELKİT SENİNLE”

Gümüşhane iline ait bir sosyal medya sayfası ise Elazığ Depremiyle ilgili bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda 24 Ocak 2020 Elazığ Depreminin ardından Kelkitlilerin Elazığ’a yardım ve desteğe geldiğini içeren bir fotoğraf paylaşıldı. Fotoğrafta “Elazığ Üşüme Kelkit Seninle” pankartının olduğu görüldü.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2023, 23:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137