Güneş Sitesi Sakinleri Yetkililere Seslendi

Elazığ’da 24 ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar alarak yıkılan sitelerden biri de Güneş Sitesi’ydi. Site sakinleri depremin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen mağduriyetlerinin giderilmediğini söyleyerek yetkililere seslendi.

Güneş Sitesi Sakinleri Yetkililere Seslendi

24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde hasar alarak yıkılan Güneşi Sitesinin sakinleri bir araya gelerek yetkililere seslendi.

BALAN: KURA İSTEMİYORUZ

Güneş Sitesi Başkanı İrfan Balan, “Güneş Sitesi A blok eşyalı olarak yıkılmış, akabinde B ve C bloklar ağır hasarlı olarak yıkımı tamamlanmıştır. Deprem sonrası Elazığ Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü GEDAŞ’ın sorumlu müdürleri, Güneş Sitesi sakinleri tarafından kabul edilmiş, toplantı yapılmıştır. Toplantıda verilen vaatlerimizden evlerimizin aynı metrekarede olacağı, herkesin aynı katta, aynı cephede evlerinin olacağı, yapılacağı bizlere bildirilmiştir. Geldiğimiz noktada ise 165 metrekare olan evlerimiz 100 metrekare olduğu, Elazığ mimarisine uygun yapılmadığı, mutfak balkonlarının olmadığı, kat sahiplerinin kuraya tabi tutulması istenmektedir. Ancak 60 kişi imza toplamışız biz kura istemiyoruz diye. Verilen vaatlerin hiç birinin yerine getirilmediğini üzülerek kamuoyuna bildirmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Kura istemeyen site sakinleri, kendi dairelerinin verilmesini yetkililerden talep etti.

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mağdur
Mağdur - 2 hafta Önce

Ç.ş. İl müdürlüğüne gittim orta hasar tespitleri için kanal 23 kanalına çıkan müdür yardımcısını gördüm mağduriyetimizi anlattım. Televizyon kanalında anlattıkları gibi değiller hiç ilginmiyorlarbakanlık yetkililerini göreve çağırıyorum müdürlükler iş yapmıyor mağduruz gerçekten.

Ooo
Ooo - 2 hafta Önce

İrfan efendi belediye ile işi olanlara yaptığınız zorluklar haksızlıklar gün geldi seni ve senin gibileri bulunca kamuoyuna açıklama yapıyorsun.. daha çok konuşursun ama boşa konuşursun

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Şehirde adıl büyük çaplı mağduriyet Mustafa paşa ve Rüstem paşa da olacak orada işyeri ve ev sayısı oldukça fazla şimdiye kadar aynı m2 ve eski yerinde işyerleri verileceği ama bitme aşamasında hiçbir sözün tutulmadığı görülüyor evler zaten kura yapılacak 1 kanepe odaya sığmayacak durumda o bölgede hasarsız, az hasarlı bina dağa çoktu ama teslim aşamasında hiçbir depremzede aldığı ev ve işyerinden memnun olmayan projeler orataya çıktı

Depremzede
Depremzede - 2 hafta Önce

Yetkililerin zaten umrunda değil senin mağdur olup olmaman diyecekleri beğenmiyorsan paran al çık git

Zaza
Zaza - 2 hafta Önce

Gelen heyetin önüne ciksaydiniz

Keno
Keno - 2 hafta Önce

Dua edin size ev vermisler,bir oy verdiniz diye size teslim mi olacak degerli vekillerimiz.Erken yatin magduriyeti daha cabuk untursunuz.Yarin gene unutursunuz eskiye devam edersiniz.

Akilzede
Akilzede - 2 hafta Önce

Insanlar derdini anlatıyor,gayet normal,bazı alakasız soytarı takımı bundan kendine hak görüp terbiyesizlik yapıyor,ne malsiniz be.

elazığ
elazığ - 2 hafta Önce

Hak yiyenler bundan daha beter olalar.


SIRADAKİ HABER

banner103