'Güvenli Trafik Uygulaması'

Elazığ'da 'Güvenli Trafik Uygulaması'nda 126 araca 33 bin 906 TL para cezası kesilirken, 5 araç ise trafikten men edildi.

'Güvenli Trafik Uygulaması'

Elazığ'da polis ve jandarmanın yaptığı 'Güvenli Trafik Uygulaması'nda 126 araca 33 bin 906 TL para cezası kesilirken, 5 araç ise trafikten men edildi.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde eşzamanlı olarak 'Türkiye Güvenli Trafik Uygulaması' yapıldı. Eş zamanlı uygulamanın yaz mevsimi ile birlikte turizm ve tatil sezonunun başlaması, tarımsal faaliyetleri, festival ve diğer kültürel etkinliklerin artması gibi faktörler nedeniyle karayolları üzerinde artış gösteren yoğunluk neticesinde trafik güvenliğinin sağlanması ve trafik kazalarının önlenebilmesi amacıyla yapıldığı bildirildi.

Türkiye Güvenli Trafik Uygulaması kapsamında Elazığ'da ise İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı trafik ekipleri ortak uygulama yaptı. 3 aşamalı olarak gerçekleştirilen uygulamada, 22 noktada 43 ekipten oluşan 90 polis ve jandarma personeli 789 aracı kontrol etti. Kontrollerde 126 araca çeşitli eksikliklerden 33 bin 906 TL para cezası kesildi, 5 araç ise trafikten men edildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137