Halef Ortaç, Güven Tazeledi

Elazığ Süt Üreticileri Birliği’nin seçimli olağan genel kurulu yapıldı. İki listeyle gidilen genel kurul sonucunda oyların 441’ni alan Bevcut Başkan Halef Ortaç, güven tazeledi.

Halef Ortaç, Güven Tazeledi

Elazığ İli ve İlçeleri Süt Üreticileri Birliği’nin seçimli olağan genel kurulu yoğun katılımla yapıldı.

Birlik üyeleri ile birlikte Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan’ın katıldığı genel kurulda mevcut başkan Halef Ortaç ile Nihat Susam yarıştı.

KARAHAN: SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI ÖNEMSİYORUZ

Tarım ve Orman İl Müdürü Turan Karahan, “Sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte birliklerimiz, kooperatiflerimiz diğer sivil toplum kuruluşlarımızla beraber çalışmalarımı yürütmek ve bakanlığımızın politikalarını sizlere doğru, zamanında yansıtmak için gerekli gayreti gösteriyoruz. Bizler sivil toplum kuruluşlarını önemsiyoruz” ifadelerini kullandı.

ORTAÇ: BİREYSEL ÇABALAR SARF ETTİK

Elazığ İli ve İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkanı Halef Ortaç, “Yaklaşık olarak bir buçuk yıllık yöneticilik döneminde üreticilerimin süt paralarını düzenli olarak hesaplarına yatırılması hususunda bireysel çabalar sarf ettik. Özellikle süt birliğimize süt veren üreticilerimizin ödeme konusunda büyük rahatlığa kavuşmuştur. Sütlerini birliğe veren üeticilerin süt destekleri soğuk süt desteği olarak 2018’de 15 kuruş, 2019 yılında 25 kuruş olarak üreticilerimiz faydalandırılmaktadır” şeklinde konuştu.

SUSAM: SÜT ALIŞ FİYATIMIZI 1.4 TL’DEN OLACAKTIR

Elazığ İli ve İlçeleri Süt Üreticileri Birliği Başkan Adayı Nihat Susam da, “Nisan ayının başında süt alış fiyatımızı 1.4 TL’den olacaktır. Bununla sınırlı kalmayacağız. Amacımız süt fiyatlarının en kısa zamanda bin 500-bin 600 TL’ye çıkartmaktır. Bunun için gerekirse Elazığ’ımızın her köşesinde, her mahallesinde her semtinde süt satış noktalarını ve süt şarküteri bayilerini açacağız” dedi.

Konuşmaların ardından seçime gidildi. İki ismin yarıştığı başkanlık için yapılan seçim sonrasında oyların 441’ini alan mevcut başkan Halef ortaç güven tazeledi.

HABER: SITKI TAŞEL

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 18:02
banner73
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7