Halısaha Turnuvası’nda “Sağlıkta Şiddete Hayır” Vurgusu

Sağlık Sen Elazığ Fırat Üniversitesi Şubesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen futbol turnuvası, “sağlıkta şiddete hayır” temasıyla start aldı.

Halısaha Turnuvası’nda “Sağlıkta Şiddete Hayır” Vurgusu

Sağlık-Sen Elazığ Fırat Üniversitesi Şubesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen futbol turnuvasının 3.’sü “Sağlıkta Şiddete Hayır” temasıyla Sporium 23 spor tesislerinde start aldı.

YILDIZ: OLUŞTURDUKLARI TAKIMLAR HALİNDE BU TURNUVAYA KATILIM SAĞLIYORLAR

Turnuvanın ilk maçı öncesinde değerlendirmelerde bulunan Başkan Mustafa Yıldız, “Sağlık-Sen olarak bugün artık geleneksel hale getirdiğimiz üçüncüsünü yaptığımız halı saha turnuvamızın startını vermiş bulunmaktayız. Bu turnuvayı fırat üniversitesi hastanesinde çalışan tüm sağlık çalışanları personellerimiz kendi birimlerinde oluşturdukları takımlar halinde bu turnuvaya katılım sağlıyorlar. Turnuvamızın asıl amacı yoğun iş temposunda çalışan sağlık personellerimizin bir nebze olsun bu yoğun iş temposundan kurtulmaları ve stres atmaları ve kurum içerisindeki personellerin birbirleri ile kaynaşmasını sağlamaları. Bugün bide bir önceki seneler dışında bir farkındalık yaratmak istedik ve sağlık da şiddet ve kadına şiddeti ayrıca gündeme getirdik. Yüzde altmışının, yüzde yetmişinin bayan olduğu sağlık kurumlarında bugün hala daha sağlığa şiddetten bahsetmek bizim bir ayıbımız olsa gerek o yüzden o nedenle biz bir kere daha buradan bu konuyu deklare etmek istiyoruz. Sağlığa şiddete hayır diyoruz kadına şiddete hayır diyoruz. Bununla ilgili daha caydırıcı önlemlerin alınmasını buradan bir kez daha tüm yetkililere söylüyoruz. Ben bu programın yapılmasında bu organizasyonun yapılmasında başta emeği geçen Sağlık-Sen teşkilatına katılım sağlayan tüm üniversitesi hastanesinde personellerine ve siz değerli basın mensuplarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7