Halk Buluşmaları Rızaiye Mahallesi İle Devam Etti

Elazığ Valisi Erkaya Yırık başkanlığında başlatılan “Mahalle Halk Buluşmaları” Rızaiye Mahallesi ile devam etti. Rızaiye Mahallesi Tahtalı Cami bahçesinde düzenlenen halk buluşmasında vatandaşların talepleri dinlendi.

Halk Buluşmaları Rızaiye Mahallesi İle Devam Etti

Valilik koordinesinde merkeze bağlı Rızaiye Mahallesi sakinleri, il protokolü ile bir araya geldi.

Halk buluşmasına Vali Erkaya Yırık, CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, diğer kamu kurum müdürleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Toplantıda il protokolü sorun ve talepleri dinledi, ilgili kurum müdürleri de isteklerle ilgili notlar aldı.

YIRIK: AMACIMIZ SORUNLARI ÇÖZÜME KAVUŞTURMAK

Düzenlenen toplantılarla mahalle sakinleri ile karşılıklı dertleştiklerini ifade eden Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Geldiğimiz günden itibaren Mahallelerimizde vatandaşlarımızla, ilgili kamu kurum amirleri, siyasilerimiz ve tüm vatandaşlarımızın katılmış olduğu, bir araya gelmiş olduğumuz, karşılıklı dertleştiğimiz, meramlarını dinlediğimiz ve vatandaşımıza devletimizin kamu hizmetini onları memnun edecek şekilde sunma amacı taşıyan bu toplantıların bir yenisini daha Rızaiye Mahallemizde gerçekleştiriyoruz. Ben tüm arkadaşlarıma hoş geldim diyorum. Ben bu toplantıların amacını izah ettim. Vatandaşlarımızla buluşmak, görüşmek, konuşmak tanışmak amacı tanıyor. Bilmediğiniz, görmediğiniz, ulaşmadığınız yerin mutlaka yabancısı oluyorsunuz. Görev yaptığımız yerde bizlerle birlikte aynı mesai yürüten arkadaşlarımız, kamu görevlilerimiz, milletvekillerimiz, siyasilerimiz, muhtarlarımız ile bir tarafından tutup vatandaşlarımızı mutlu etmeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın istekleri ve taleplerini öğrenmek için buradayız” diye kaydetti.

EROL: ELAZIĞ’A ÖZEL BİR İLGİ VE KATKI İSTEYECEĞİZ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ise, devletin sıcak yüzünü mahalle mahalle gezerek gösteren ve talepleri yerinde dinleyen Vali Yırık’a teşekkür ederek, “Bugün burada olmamız çok anlamlı. Ben ilimizin valisine çok teşekkür ederim. Devletin babacan yüzünü mahalle mahalle gezerek, toplantılar yaparak yerinde tespitleri dinleyerek bu tespitler doğrultusunda bürokratlar ile çözüm arayışına girmek güzel bir yaklaşım. Sayın valimizin bu gezilerinden dolayı ve çalışmalarından dolayı kendisini kutluyorum. Bu çalışmaları sayın valim ilçe ve köylere indirgemesi meslek koşulu olarak uygun olamayabilir ama Devletin vatandaşın ayağına gitmesi, vatandaşı dinlemesi, sorunları yerinde görmesi bence çok anlamlı. Bu mahallenin muhtarından biliyorum; mahallemizin çok problemleri ve sıkıntıları var. Özellikle deprem sürecinde de sık sık geldik, muhtarımızla sohbet etti. Gerek deprem süreci gerek yıkım sürecinden problemlerin olduğunu bildiğimiz bir mahalle burası.  Valimiz burada muhakkak gerekli notlarını alçak, sorunların çözümüne katkı sunacaktır. Bizde Elazığ’da yaşanan deprem sonrası süreç ile ilgili, halk mağduriyetleri ile ilgili, vatandaşların beklentileri ile ilgili, yasal sorunlarla ilgili, beklentiler ile ilgili ve bu beklentilerin çözümü ile ilgili bu ayın 20’sinde meclisimizde Plan Bütçe Komisyonunda Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın bütçesi gelecek. Ayın 26’sında da İçişleri Bakanlığımızın bütçesi gelecek. Burada yaşanan sorunları, talepleri ve beklentileri her iki bakanlığımızın bütçesinde gündeme getirerek Elazığ’a özel bir ilgi ve sorunların çözümü ile ilgili katkı isteyeceğiz” dedi.

TANYILDIZI: BİR YERE GİRİLDİ Mİ BAŞTAN SONRA YIKIP ÇIKSINLAR

Rızaiye mahalle muhtarı Hayrettin Tanyıldızı’da, mahallede yaşanan sorun ve sıkıntıları dile getirerek, “En büyük sıkıntımız deprem. Allah kimsenin başına böyle bir deprem vermesin. Bu konu ile ilgili söyledik. Yıkılan yerlerin özellikle hafriyatı yerine kırılıyordu. Yıkımın yanında elektrik yok. Tedaş’ın, Aksa’nın sorunu. Telefon ve internet ile ilgili sıkıntılar giderilmemiştir. AKSA giderdi ama evde eğitim görüyorlar ama internet yok. İkisi bağdaşmıyor. Vatandaşlar sıkıntılı. İnternet yok. Yıkımla ilgili yıkılan yerler elimizde kalıyor. Geriye dönüp te bunu temizleyen yok. Düzelteceğiz diyorlar ama düzeltmiyorlar. Şu anda İl Özel İdare’nin yaptığı yıkım sadece demir olanlar yıkılıyor. 2 ay sonra eski binalar yine yıkılacak. Daire müdürlerim burada bir yere girildi mi baştan sonra yıkıp çıksınlar” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Bırakın bu işleri....
Bırakın bu işleri.... - 2 yıl Önce

Virüs var diye her yer kapatılıyor veya yasaklanıyor ama vatandaşı toplama devam ediyor.O mahallenin sıkıntılarını muhtar bilir. Çağırın onu dinleyin yeterli olur.O kalabalığı niye oluşturuyorsunuz.

Haklı çıktım
Haklı çıktım @Bırakın bu işleri.... - 2 yıl Önce

Gürsel erol covid olmuş.

Gözlerim kanadı
Gözlerim kanadı - 2 yıl Önce

"Te" diye bir bağlaç mı türedi yoksa ben mi yanlış gördüm sayın editör? İlkokul mezunları mı yazıyor bu haberleri?

Ak parti
Ak parti - 2 yıl Önce

Gürsel nerde nerde diyidiniz alın size gürsel

Hani Korona Kısıtlamaları
Hani Korona Kısıtlamaları - 2 yıl Önce

Bu kadar tedbir alınırken bu uygulama bir süre ertelenmeli. Lokantacının, öğrencinin, halı saha işletmecisinin vb. suçu ne o zaman kapatıyoruz bu yerleri. Lütfen tedbirlere örnek olacak faaliyetler yapalım.

Hasan yıldırımdinç
Hasan yıldırımdinç - 2 yıl Önce

Anlamadığım tek şey şehirde vatandaşların dertlerini dinliyorlar mış şehirdeki adamın su .yol ev buna benzer çok şey orda kameralara poz vermek kolay gelin köylere dert sıkıntı neymiş görün

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109