Halk Eğitim Sergisi

Halk Eğitim Merkezi, Eğitim Fakültesi’nde sergi açtı.

Halk Eğitim Sergisi

Halk eğitim Merkezi, bu defa sergi mekanını Eğitim Fakültesi olarak seçti. Eğitim Fakültesi’nde açılan sergide, unutulmaya yüz tutmuş, bez baskı sanatlarının yanı sıra, kağıt rölyef ve filografi ürünleri yer alıyor.

Halk Eğitim Müdürü Kazım Atıcı, sergilerinin üç gün boyunca açık kalacağını belirterek, Elazığlıları sergiye davet etti.

Atıcı yaptığı açıklamada, “Sergimizin ağırlığı unutulmaya yüz tutmuş mesleklerden olan bez baskıcılığı üzerine. Bez baskıcılığı yüzyıllardır Harput’ta sürdürülen bir meslek dalıydı. Burada hocalarımız birbirinden değerli ürünler sergilemişler. Bunları sergilemenin sevincini yaşıyoruz. Gerçekten daha önce evlerimizde bir örtü iken şimdi bir obje haline gelmiş, bir çanta, bir yastık, hediyelik havlular, fularlar birbirinden güzel çalışmalar yapılmış” diye konuştu.

Atıcı, Halk Eğitim Merkezi olarak kendilerine imkan verildiği zaman daha güzel çalışmalar yapacaklarının iddiasında olduklarını ifade etti ve “Bugün de bunu gördük” dedi.

Atıcı, geçen yıl il genelinde bir yıl içerisinde 45 sergi açtıklarını, bu yıl da hedeflerinin bunun üzerine çıkmak olduğunu söyledi. Şimdiye kadar 25 tane sergi açtıklarını dile getiren Atıcı, “15-16 Mayıs’ta Kültür Park’ta büyük sergi açacağız. Bu hafta içerisinde açılacak 5 sergimiz var. Tüm vatandaşlarımı halk eğitimde yapılan çalışmaları tanımaya ev tanıtmaya çağırıyorum. Serginin açılışında bize destek olanlara teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Halk Eğitim Usta Öğreticisi Özlem Tokuçin de, unutulmaya yüz tutmuş el eserlerinin yeniden canlanması için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103