Hamzabey Barajına Su Aktaracak Tarhana Regülatörü İşine Ait Sözleşme İmzalandı

Hamzabey Barajı rezervuarına ilave su aktarımı yapılması amacıyla ihalesi yapılan Tarhana Regülatörü, İletim Tüneli ve Hamzabey Barajı İyileştirme Enjeksiyonları İnşaatı işine ait sözleşme dün imzalandı.

Hamzabey Barajına Su Aktaracak Tarhana Regülatörü İşine Ait Sözleşme İmzalandı

Hamzabey Barajı rezervuarına ilave su aktarımı yapılması amacıyla ihalesi yapılan Tarhana Regülatörü, İletim Tüneli ve Hamzabey Barajı İyileştirme Enjeksiyonları İnşaatı işine ait sözleşme, 26 şubat tarihinde DSİ 9. Bölge Müdürü Mahmut Dündar ile yüklenici İsmail Çelik İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti. arasında imzalandı.

YILDA 6,18 MİLYON M³ İÇMESUYU AKTARILACAK

Tarhana Regülatörü ve İletim Tüneli İnşaatı işi kapsamında; Elazığ ili Palu ilçesi sınırlarındaki Tarhana Deresinden, Tarhana Regülatörü ve 956 metre uzunluğunda yapılacak 3,5 metre çapındaki iletim tüneli ile Hamzabey Barajı rezervuarına ilave olarak yılda 6,18 milyon m³ içmesuyu aktarılacak.

Böylece Hamzabey barajında depolanacak yıllık 34,33 milyon metreküp içmesuyu ile Elazığ il merkezi, Palu ve Kovancılar ilçe merkezleri, Mollakendi, Yazıkonak, Yurtbaşı ve Akçakiraz Beldelerinin 2040 yılına kadar içmesuyu ihtiyacının karşılanması için su takviyesi yapılacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 2 ay Önce

Yıllar yılı oldu bu projeye başlanalı, bakalım bittiğine ömrümüz yetecek mi.... Sahipsiz Elazığ...

Mühendis ali
Mühendis ali - 2 ay Önce

Hamzabey barajına su sağlayan havzanın rezerv hesabını nasıl yaptınız,su şehre gelmeden yeni kaynak arıyorsunuz

SIRADAKİ HABER

banner7