Hasan Murat Öz Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Hasan Murat Öz, AK Parti Elazığ Milletvekilliği adaylık başvurusunu yaptı.

Hasan Murat Öz Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

AK Parti Gençlik Teşkilatının çeşitli kademelerinde uzun yıllar görev yapan Hasan Murat Öz, 28. dönem Milletvekilliği genel seçimlerinde AK Parti Elazığ Milletvekilliği adaylık başvurusunda bulundu.

ÖZ: YENİDEN DAHA GÜÇLÜ ŞEKİLDE AYAĞA KALKACAĞIZ İNŞALLAH

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’na dosyasını teslim eden Hasan Murat Öz yaptığı açıklamada; “Ülke olarak çok ağır yaralar aldığımız ve acısını yüreğimizin en derinlerinde hissettiğimiz Elazığ’ımızın da içinde bulunduğu 11 ilimizi derinden yaralayan asrın felaketi olarak nitelendirdiğimiz Kahramanmaraş merkezli depremler ve dün yaşadığımız sel felaketi nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza yüce mevlamdan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Yaşadığımız felaket çok büyük, acımız çok büyük ama bu acıyı devletimizle ve milletimizle omuz omuza hep birlikte saracak yeniden daha güçlü şekilde ayağa kalkacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

ÖZ: BU SEÇİM, TÜRKİYE YÜZYILI DESTANININ YAZILACAĞI TARİHİN BAŞLANGICI OLACAKTIR

“Yaşadığımız bu büyük acıya rağmen anayasal çerçevede yapılması gereken bir seçim var. Ülkemiz milletimiz ve yarınlarımız adına büyük önem taşıyan bir seçimin arifesindeyiz.” diyen Öz, “Bugün çok heyecanlıyım, coşkuluyum ama her şeyden daha çok yarınlarımız için umutluyum. Biliyorum ki 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçim, 2001 yılında milletimizin bağrından çıkan, AK Partimizin milletiyle omuz omuza Türkiye Yüzyılı destanını yazacağı tarihin başlangıcı olacaktır. Ülkemiz, son 21 yılda AK Parti iktidarıyla savunma sanayisinden teknolojik devrimlere, sağlıktan ulaşıma, özgürlüklerden güçlü dış politikaya adeta devrim niteliğinde kazanımlar elde etmiştir. Türkiye Yüzyılı bu güçlü kazanımların daha büyük ivme kazanacağı bir dönem olacaktır. Ülkenin kritik bir seçime gittiğinin altını çizen Öz, “Bu kritik seçimlere giderken en çok da dünümüzü hatırlamalıyız. Bugün ülkeyi yepyeni bir yüzyıla hazırlayan AK Parti’ye karşı birleşen zihniyetin dününü hatırlamalıyız. Bugün millet olarak ezanları susturanların mı yanında duracağız, yoksa en büyük hayalimiz Ayasofya’yı ezanla buluşturanların mı yanında duracağız. Bugün bacımızın başörtüsüne el uzatıp, başörtüsüne bez parçası deyip, başörtülülere en büyük zulmü yaşatanların mı yanında duracağız, başörtüsüne özgürlüğünü kazandıranların mı yanında duracağız. Bugün uçak, silah  ve motor fabrikalarını kapatan zihniyetin mi yanında duracağız  yoksa milli otomobilini, helikopterini, İHAsını, SİHAsını üretenlerin mi yanında duracağız. Bugün Avrupa’dan medet umanların mı yanında duracağız, yoksa yumruğunu masaya vuran bir Türkiye hayalini gerçekleştiren zihniyetin mi yanında duracağız. Biliyorum ki AK Partimiz bu seçimlerde vatanına, milletine, yarınlarına sevdalı olan halkımız ile bir destan daha yazacaktır” şeklinde konuştu.

ÖZ: İSTİKBALİMİZE YÖN VERECEK BU SEÇİMLERİN ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM

Uzun yıllar AK Parti Teşkilatında görev almanın onurunu taşıdığını ifade eden Öz, “Daha çocuk yaşta sevdalandığım ve yaklaşık 10 yıl boyunca bu davaya AK Parti Elazığ İl Gençlik Kolları Başkanlığı, Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliği / Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyeliği / Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı görevlerinde bulunup hizmet eden bir kardeşiniz olarak bu yolculuğun bir neferi olmaktan büyük onur duyuyor, gençliğimizin en güzel yıllarını bu davanın çatısı altında geçirdiğim için rabbime hamd ediyorum. Gençliğimizin enerjisi ve dinamizmi ile ülkemize, milletimize ve aziz şehrimize hizmet için bugün yeni başlangıç yapıyorum. Milletimizle omuz omuza yazacağımız Türkiye Yüzyılı destanına daha fazla katkı sağlamak adına Elazığ Milletvekilliği adaylık başvurumu yaptım. Geleceğimizi inşa edecek ve istikbalimize yön verecek bu seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

HASAN MURAT ÖZ KİMDİR?

1989 Elazığ doğumlu olan Hasan Murat Öz, Girne Amerikan Üniversitesi-Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. İyi derecede İngilizce bilen Öz, Elazığ Organize Bölgesinde soğutma sistemleri üzerine faaliyet gösteren aile şirketinde yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. 2013 yılından itibaren AK Parti teşkilatında aktif rol alan Hasan Murat Öz; 2013-2018 yılları arasında AK Parti Elazığ İl Gençlik Kolları Başkanlığı 2018-2019 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliği / Teşkilat Başkan Yardımcılığı 2019-2021 yılları arasında ise AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MYK Üyeliği / Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı olarak görev yapmıştır. Hasan Murat Öz evli ve 1 çocuk babasıdır.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137