Hemşehrimiz Bozdemir, Bingöl’de Düzenlenen Yarışmada Birinci Oldu

Bingöl’de 34 bisiklet sporcusu Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmada 13 kilometre pedal çevirdi. Bisiklet yarışmasına Elazığ’dan katılan Muhammed Yasin Bozdemir ise birinci oldu.

Hemşehrimiz Bozdemir, Bingöl’de Düzenlenen Yarışmada Birinci Oldu

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesinde çevre illerdeki sporcularının da katılımıyla, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde 'Bisikletler Cumhuriyet Yolunda' yarışması düzenlendi.

 Bingöl ve çevre illerden toplamda 34 sporcunun katıldığı yarışma, merkez Saray Mahallesi İl Özel İdaresi önünde başladı, valilik önünde sona erdi.

 Yarışmada renkli görüntüler oluşurken, dereceye girenlere çeşitli ödüller ve Bingöl Balı hediye edildi.

Bisiklet yarışmasına Elazığ’dan katılan Muhammed Yasin Bozdemir ise birinci oldu.

KAYA: GÜZEL BİR YARIŞMA EŞLİĞİNDE CUMHURİYETİMİZİ KUTLAMIŞ OLDUK

Hükümet konağı önünde yapılan ödül törenin konuşan Vali Yardımcısı Fatih Kaya, "Çok güzel bir organizasyon olduğunu düşünüyorum. Ulusal bir yarışma oldu. Çevre şehirlerimizden gelen sporcularımızla birlikte burada hem Bingöl’ümüzün bir tanıtımını yapmış olduk hem de güzel bir yarışma eşliğinde Cumhuriyetimizi kutlamış olduk" şeklinde konuştu.

BOZDEMİR: EN İYİ ŞEKİLDE DEVAM ETTİRMEYE GAYRET GÖSTERİYORUZ

Bisiklet yarışmasına Elazığ’dan katılan ve birinci olan Muhammed Yasin Bozdemir ise "Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün düzenlemiş olduğu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı bisiklet yarışmasında boy gösterdik ve ben de birinci oldum. Günün anlamı bizler için çok büyük. 97 yıl önce atamız Cumhuriyeti ilan etti. Biz de genç nesil olarak bunu en iyi şekilde devam ettirmeye gayret gösteriyoruz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederiz" açıklamasını yaptı.

ÖZAL: BİNGÖL’ÜN ACİLEN BİR TAKIM KURMASI GEREKİYOR

Organizasyon için teşekkür eden yarışmacılardan Kerim Özal da "35 yaş üstü kategorisinde birinci oldum. Güzel bir organizasyondu emeği geçenlere teşekkür ederim. İnşallah başka yarışlarda da buluşuruz. İlk defa Bingöl’e geldim ve güzel bir şehir. Organizasyonun daha uzun bir şekilde devamını bekleriz. Bingöl’ün acilen bir takım kurması gerekiyor. Bingöl’e bu imkandan dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Düzenlenen programda, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan şiir, kompozisyon, resim ve atletizm yarışmasında dereceye girenlere de ödüller verildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137