Hemşireye Hakaret Eden Hasta Yakınına Bakın Ne Ceza Verildi?

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, "F.Ü. Hastanesi’nde görev yapan ve sendika üyeleri olan Hemşire Serpil A.’ya hakaret eden hastaya Mahkeme sonucunda 6 bin 650 TL adli para cezası ve 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildiğini" açıklandı.

Hemşireye Hakaret Eden Hasta Yakınına Bakın Ne Ceza Verildi?

Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde görev yapan bir hemşireye hasta yakını tarafından hakaret edilmesi nedeniyle 6 bin 650 TL adli para cezası verildi.

KARATAŞ: KONUYU YARGIYA İNTİKAL ETTİRMİŞTİK

Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Ümit Karataş, “Fırat Üniversitesi Hastanesinde görev yapan Sendika üyemiz Hemşire Serpil A. 21 Haziran 2019'ta tarihinde H.A. isimli bir hastanın sözlü ve fiziki saldırısına uğramış, konuyu yargıya intikal ettirmiştik. Sendika olarak kınama mesajı yayınlayıp konunun takipçisi olacağımızı duyurmuştuk. Elazığ Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava sonunda; H.A.' ya sözlü ve fiziki saldırıda bulunmaktan dolayı 6.650 tl.para cezası ile 5 yıl denetimli serbestlik cezası verildi” ifadelerini kullandı.

KARATAŞ: HEMŞİREYE ŞİDDET MAALESEF DEVAM EDİYOR

Kamu Sağlık-Sen Genel Başkanı Karataş, “Sağlık çalışanlarının zor şartlar altında fedakarca çalışırken bir de bu tür haksız davranışlarla karşılaşmasının çalışma şevklerinin kırılmasına yol açtığını belirterek, "Bu davanın hasta ve hasta yakınlarının sağlık çalışanlarına karşı olumsuz davranışları için caydırıcı olacağına inanıyorum. Hemşire arkadaşımızı da davanın sonuna kadar gittiği için tebrik ediyorum. Sağlık çalışanlarının değersizleştirildiği, emeklerinin karşılığının verilmediği, hastalar ile sağlık çalışanlarının çeşitli gerekçelerle karşı karşıya getirildiği bu dönemde, hemşireye şiddet maalesef devam ediyor. Sağlıkta şiddetin gerçekleşmemesi için alınması gereken önlemlerin yanı sıra şiddet gerçekleştikten sonra caydırıcı yaptırımların olması da büyük önem taşımaktadır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2020, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7