Hizmet İş ve Yurtbaşı Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Yurtbaşı Belediyesi ile Hizmet İş arasında işçilerin sosyal haklarına katkı sunmak amacıyla protokol imzalandı. Protokolle, çalışanlara 2 dönem için toplam % 30 zam öngörülüyor.

Hizmet İş ve Yurtbaşı Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

Hizmet İş Sendikası ile Yurtbaşı Belediyesi arasında protokol imzalandı.

İmzalanan protokolle, belediyede çalışan işçiler için birinci dönem % 15, ikinci dönem için % 15 olmak üzere, toplamda % 30 zam öngörülüyor.

CAVLI: TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANMIŞTIR

Hizmet İş Sendikası Elazığ Şube Başkanı Kazım Cavlı; “Sendikamız ve Yurtbaşı Belediyesi arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri sona erdi. 696 KHK ile belediyeler bünyesindeki şirketlerde kadroya geçen personellere yevmiye ve sosyal haklarına ilk yıl %15, ikinci yıl %15 oranında zam ve 52 yevmiye tutarında ikramiye konusunda anlaşmaya varılarak toplu iş sözleşmesi imzalanmıştır” diyerek gösterdiği emek ve gayretlerinden dolayı Başkan Yasin Yılmaz’a teşekkür etti.

YILMAZ: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMANIN GAYRETİNDE OLDUK

Çalışanlarının alın teri kurumadan hakkını verdiklerini ifade eden Yurtbaşı Belediye Başkanı Yasin Yılmaz ise Toplu İş Sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyerek açıklamasında, “Her zaman olduğu gibi çalışan kardeşlerimizin haklarının ödenmesi konusunda üzerimize düşeni yapmanın gayretinde olduk. Bugün gerçekleştirdiğimiz Toplu İş Sözleşmesi ile çalışanlarımızın yüzleri güdü. Yurtbaşı Beldemizin gelişip güzelleşmesi adına gecesini gündüzüne katan değerli mesai arkadaşlarımızı kutluyor, yeni sözleşmenin hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137