HÜDA PAR İl Başkanı Kavaklı Uyuşturucuyla Mücadeleyle İlgili Açıklama Yaptı

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Kavaklı, pandemi nedeniyle hasta kabullerini aylarca erteleyen AMATEM’in daha aktif bir şekilde hasta kabulü yapması gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR İl Başkanı Kavaklı Uyuşturucuyla Mücadeleyle İlgili Açıklama Yaptı

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yıkılmayı bekleyen binalarda çıkan yangınların genelinin, uyuşturucu müptelası kişilerin sebep olduğunu belirten İl Başkanı Kavaklı, denetimlerin arttırılmasını talep etti.

Başkan Yasin Kavaklı ayrıca, pandemi nedeniyle hasta kabullerini aylarca erteleyen AMATEM’in daha aktif bir şekilde hasta kabulü yapması gerektiğini söyledi.

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, konu ile ilgili şu ifadelere yer verdi;

24 Ocak depremi ile doğal olarak ilimizin birçok alanında sorunlar meydana geldi ve kısmen de olsa bu sorunlar halen devam ediyor. Her problemi depremle ilişkilendirmek bizce çok doğru olmasa da bilinmelidir ki problemlerin kaynağı, depremin oluşturduğu tahribat ile deprem sonrası çözümler noktasındaki gecikmelerdir.

UYUŞTURUCU TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRILMAMALI, DENETİMLER ARTIRILMALIDIR”

Son günlerde basında yer alan metruk binalardaki yangınlar, şehrin kanayan başka bir yarasının göstergesi. Depremden sonra yıkılmak üzere boşaltılan evler, uyuşturucu tacirlerinin mekanları haline gelmiş durumda. Metruk ve yıkılmayı bekleyen binalarda çıkan yangınların geneli, uyuşturucu müptelası kişilerin sebep olduğu yangınlardır. Bu binalarla ilgili gerekli tedbirleri almanın yanında maneviyatımıza, geleceğimize ve gençlerimizin hayatına kast eden şebekeler de göz ardı edilmemelidir. Uyuşturucu tacirlerine göz açtırılmamalı, denetimler artırılmalıdır. Ayrıca uyuşturucu ile mücadele kapsamında işin uzmanları ile konu istişare edilerek, ebeveynlerin bilgilendirilmesi ve uyuşturucu maddelerinin verdiği zararlar hakkında duyarlılığın oluşturulması için çalışmaların başlatılması/hızlandırılması yararlı olacaktır.

“BU KONUDAKİ HER TÜRLÜ EKSİKLERİ GİDERİLMELİDİR”

Gençlik kollarımızın yapmış olduğu çalışmalarla edindiğimiz bilgilere göre; pandemi nedeniyle AMATEM’in hasta kabullerinin aylarca ertelendiği ifade edilmektedir. Uyuşturucudan kurtulma kararı alan gençlerin, gerekli tedaviyi almak için iki/üç ay gibi bir süre bekletildiği belirtilmektedir. Bu uygulama, uyuşturucudan kurtulmak isteyen gençlerin, tedavi olma kararlarından vazgeçmelerine sebep olduğu ifade edilmektedir. Ruh ve Sinir Hastanesi, pandemi süreci de gözetilerek hasta kabullerine devam etmeli, hasta kabul edememe sebepleri ivedilikle araştırılmalı ve bu konudaki her türlü eksikleri giderilmelidir. Uyuşturucudan kurtulmak isteyen gençlere kapılarımız her zaman açık olmalıdır.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER