HÜDA PAR İl Teşkilatı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ni Ziyaret Etti

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, uyuşturucu kullanımının çocuk yaşlara indiğini, bu konuda anne-babalara, yetkililere ve siyasi partilere seslenerek ‘gelin hep beraber çocuklarımızı ve gençlerimizi madde bağımlığından birlikte kurtaralım’ dedi.

HÜDA PAR İl Teşkilatı Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ni Ziyaret Etti

HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı madde bağımlılığına dikkat çekmek ve Elazığ’da bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Şüheda Kaya’yı makamında ziyaret etti.

KAVAKLI: DUYARLILIK GÖSTERMELİDİRLER

Bu konuda vatandaşlardan da bir çok şikayetin geldiğini belirten Başkan Kavaklı,  uyuşturucu ve madde bağımlılığı çocuk yaşta denilecek seviyeye düştüğünü,  bu konuda her bireye ayrı ayrı görev düştüğünü belirterek, “Çocuklarınızla arkadaş olun. Onları anlayın. Sorunlarına odaklanın ve onları yalnızlığa terketmeyin.  Yetkililere sesleniyoruz. Çocuklarımızın güvenliğini sağlamanız için denetimlere ihtiyaç vardır. Yasalarımız ve güvenlik güçlerimiz uyuşturucu ticareti yapan kişilerin korkulu rüyası haline gelmelidir. Okul önlerindeki denetimlerin artırılmasını talep ediyoruz. Çocuklarımıza uyuşturucunun çok rahat bir şekilde satılmasına engel olunmasını bekliyoruz.  Siyasi parti yetkililerine de bu konuda ihtiyaç vardır. Onlarda duyarlılık göstermelidirler” ifadelerini kullandı.

Başkan Kavaklı ve beraberindekiler Elazığ Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimiliğine yeni atanan Şüheda Kaya’yı makamında ziyaret etti.

KAVAKLI: GELECEĞİMİZİ TEHLİKE ALTINA ATMAYALIM

Sözlerinin devamında HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı, “Bizde bu duyarlılık çerçevesinde Ruh ve Sinir Hastanesi Başhekimliliğine atanan sayın Şüheda Kaya’yı ziyaret ederek hayırlı olsun temennisinde bulunduk. Bu konu hakkında bilgi alışverişinde bulunduk. Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanemiz bölge hastanesi statüsündedir. Ayrıca hastanemiz 18 ile hitap etmektedir.  Ancak AMATEM’in yatak sayısı 17’dir. Dikkatinizi çekerim. Her bir ile bir yatak dahi düşmemektedir.  Hem Elazığ’ın kendi hastasına hem de bu bölgeye hitap edebilecek bir seviyeye getirilmesini arzuluyoruz. Bu konuda atılacak ilk adım AMATEM’in yatak sayısını yükseltmektir. Bunun için öncelikli olarak şehrimizde bulunan bir binamız var ise, AMATEM hizmet binasına dönüştürebiliriz. Şayet böyle bir durum yok ise Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde edindiğimiz bilgiye göre, hastaneye ait boş arsamız var. Orada AMATEM’e has bir bina inşa edebiliriz. Bu bütçeyi biz Elazığlı işadamları ile birlikte oluşturabiliriz. Nasıl mı? Onların vergilerinden düşecek bir kolaylık sağlarsak, biz inanıyoruz ki duyarlı işadamlarımız bu konuya eğilecek ve inşaatı kısa sürede tamamlayacağız. Gecikmeyelim, geciktiğimiz her bir gün bir çocuğumuzun bir gencimizin hayatına mal olabilir. Bu gençler bizim geleceğimizdir. Geleceğimizi tehlike altına atmayalım. Bir an önce harekete geçelim” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2023, 11:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109