HÜDA PAR İlçe Başkanları ve Vatandaşlar Sokak Köpekleri İçin Yetkililere Seslendi

Elazığ`ın Palu ve Kovancılar ilçelerinde, tehlike saçan sokak köpeklerine karşı yetkililere seslenen HÜDA PAR Palu ve Kovancılar İlçe Başkanları ile vatandaşlar, bu sorunun daha büyük sorunlara yol açmaması için harekete geçilmesini istediler.

HÜDA PAR İlçe Başkanları ve Vatandaşlar Sokak Köpekleri İçin Yetkililere Seslendi

HÜDA PAR Kovancılar ve Palu İlçe Başkanlarının ortak yaptıkları açıklamada sokak köpeklerinin tehlike saçtıklarını belirttiler.

KARAMAZI: BAŞIBOŞ KÖPEKLERİ ÇOCUKLARA SALDIRMAKTADIRLAR

HÜDA PAR Kovancılar İlçe Başkanı İsrafil Karamazı halkın bu konuda müzdarip olduğunu ve şikayetlerini partilerine ilettiklerini belirterek, “Buradan yetkililere sesleniyoruz; Kovancılar'da şu anda başıboş sokak köpekleri sorunu çok üst düzeydedir. Bu sorun nedeniyle çocuklarınız okula gidememektedirler. Çocuklarını bu tehlike yüzünden okula götürmek zorunda kalan veliler işlerine geç gitmektedirler. Çocuklar tek başına gittikleri zaman başıboş köpekleri çocuklara saldırmaktadırlar.  Sabah ve yatsı namazlarına gidenlerde aynı sorunla karşı karşıya kalmaktadırlar. Kısa vadeli olarak bu sorunun çözümünü bir an önce sokak köpekleri toplatılıp yakın illerdeki barınaklara gönderilebilir. Orta vadede ise Palu ve Kovancılar ilçelerinin arasında ortak bir barınak yapılmasıdır” dedi.

GÜNGÖREN: BARINAK YAPARAK KÖPEKLERİ YERLEŞTİRMELERİ GEREKİR

HÜDA PAR Palu İlçe Başkanı İbrahim Güngören, “Palumuzun iki mahallesinde kuduz vakası vardır. Bazı köpeklerde de uyuz hastalığı bulunmaktadır. Bu durumların vatandaşlara bulaşma  riski bulunmaktadır. Yetkililerin bir an önce harekete geçerek Palu ve Kovancılar İlçeleri kendi aralarında bir barınak yaparak köpekleri yerleştirmeleri gerekir” ifadelerini kullandı.

ARSLANOĞLU: BARINAK İSTİYORUZ

Palu İlçe sakinlerinden Murat Arslanoğlu başıboş köpeklerin çoğaldığını ve çocuklarının sokağa çıkamadığını, camiye namaza gittiklerinde tedirgin olduklarını belirterek konunun çözümü için Palu ve Kovancılar Belediyesinin ortak bir barınak yaparak bu sorunu çözmelerini istedi.

KARABULUT: KİMSE SOKAK KÖPEKLERİ İÇİN BİR ÖNLEM ALMIYOR

Palu İlçe esnaflarından Erkan Karabulut, geçen günlerde Esentepe ve Kalekent Mahallelerinde bir kuduz vakası yaşadıklarını belirterek, “Bu olaydan sonra da çocuklar her gün okula gidip geliyor. Kimse sokak köpekleri için bir önlem almıyor. Bu sorunun biran önce çözülmesi lazım. Çünkü okula çocuklarımızı gönderemiyoruz. Bir insan ısırılsa ve kuduz olsa ki burası küçük bir yer. Bu sorunun halli için devlet biran önce barınak mı yapar, kısırlaştırma mı yapılır?” diye konuştu.

KARAMAN: İLÇE GENELİNDE CİDDİ BİR SORUN HALİNE GELDİĞİ

Kovancılar İlçe Esnaflarından Hakan Karaman, “Küçük bir sorun olarak gözükse de aslında çocuklara ciddi olarak psikolojik bir sorun olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda gün geçmesin ki bir çocuk sokak köpeklerinin saldırısına uğruyor. Bu köpeklere bir şiddet uygulandığı zamanda hayvanlara bir haksızlıktır. Hayvanlarında güzel bir ortamda yaşayabilmeleri için aciliyetinden bir barınak yapılmasının çok uzun sürmeyeceğini düşünüyorum. Anne ve bacılarımızda sokaklarda rahat gezemiyorlar. Ekstra bir sorun olarakta bazı anneler küçük bebeklerini yatakta bırakıp, okula giden çocuklarını okula götürmek zorunda kalıyorlar.  Bu da evde kalan çocuklar için bir tehlikedir. yetkililerden bu  sorun daha büyük sorunlara yol açmadan gerekenin yapılmasını istiyorum” şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2023, 10:55

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109