İdris Alan'dan Kınama Mesajı

F.Ü. Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’in makam odasında uğradığı silahlı saldırı ile hayatını kaybetmesi üzerine Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı İdris Alan yazılı bir mesaj yayınlayarak üzüntülerini paylaşarak menfur olayı kınadı.

İdris Alan'dan  Kınama Mesajı

Başkan Alan mesajında; “Fırat Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, 24.05.2017 tarihinde saat: 11.45 civarında Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’in, hastanedeki makam odasına görüşme bahanesi ile giren bir medikal firması sahibi tarafından önce sözlü, arkasından da silahlı saldırıya uğradığı ifade edilerek, üç kurşun ile ağır yaralanan Başhekim Berilgen’in tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı açıklanmıştır.

Ömrünü, bilime ve insanlığın hizmetine adamış bir akademisyenin makam odasında silahlı saldırı ile yaşamını yitirmiş olmasını Elazığ iş dünyası adına nefretle kınıyor ve derin üzüntümüzü paylaşmak istiyorum.

Bu vesile ile; ailesine ve yakınlarına, tıp camiasına, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne ve tüm halkımıza başsağlığı diliyor, merhuma Ramazan-ı Şerifin eşiğinde bulunduğumuz bugünlerde Yüce Allah(c.c)’tan rahmet diliyor, bu tür olayların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.

ELAZIĞ TİCARET VE SANAYİ ODASI

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2017, 11:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137