İhalesi Yapılmadan Uyarıyoruz! Bu Bir Akıl Tutulmasıdır...

Elazığ’da uzun yıllardır Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki bölge müdürlüklerinin şehir merkezi dışına taşınması istenirken Tarım İl Müdürlüğü’nün yeni hizmet binasının o cadde üzerinde yapılmak istenmesi adeta akıl tutulması olarak değerlendirildi. Viroloji Parkı’nın üst tarafında il müdürlüğü binasının yapılması için yer tahsisi yapılırken önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağı öğrenildi.

İhalesi Yapılmadan Uyarıyoruz! Bu Bir Akıl Tutulmasıdır...

Elazığ’da şehir merkezinin tam ortasında yer alan Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki Bölge Müdürlükleri yıllardır şehrin gündemini işgal ediyor. Bölge Müdürlüklerinin şehir merkezi dışına taşınması istenirken alınan yeni bir karar adeta akıl tutulmasının yaşandığını gösterdi.

DSİ’NİN TAŞINMASI BEKLENİRKEN AYNI YERİNDE YAPILMIŞTI

Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yolun sağ tarafında bulunan DSİ Bölge Müdürlüğü’nün şehir merkezi dışına taşınması konuşulurken yeni bölge müdürlüğü alelacele aynı yerinde yapıldı. Üstelik alan vatandaşların hizmetine sunulacak diye düşünürken bölge müdürlüğünün yan taraflarına DSİ lojmanları bile yeniden inşa edildi.

DSİ Bölge Müdürlüğü’nün taşınmak yerine aynı yerinde yapılması tepkilere neden olurken il yöneticileri Elazığlıların hayali olan diğer Bölge Müdürlüklerinin taşınması için çalışmalarına devam etti.

BÖLGE MÜDÜRLÜKLERİNİN TAŞINMASI ELAZIĞLILARIN HAYALİ

Zübeyde Hanım Caddesi’nin sol tarafında ise Karayolları ve Orman Bölge Müdürlüğü binası bulunuyor. Bu iki binada taşınarak hem şehrin trafiğinin rahatlatılması hem de o bölgenin Elazığlıların hizmetine açılması hedefleniyor.

MÜDÜRLÜKLERİN TAŞINMASI BEKLENİRKEN YENİ BİR MÜDÜRLÜK BİNASI İNŞA EDİLMEK İSTENİYOR

Bölge Müdürlüklerinin Zübeyde Hanım Caddesi üzerinden taşınması için görüşmeler sürerken Tarım İl Müdürlüğü Hizmet Binası’nın aynı yer üzerinde yapılmak istenmesi akıl tutulması olarak değerlendirildi.

TARIM İL MÜDÜRLÜĞÜ ZÜBEYDE HANIM CADDESİ’NE YAPILMAK İSTENİYOR

Olgunlar Mahallesi’nde bulunan Tarım İl Müdürlüğü Hizmet Binası’nın viroloji parkının hemen üst tarafında yapılması isteniyor. DSİ Bölge Müdürlüğü ile Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü binalarının hemen yan tarafında yapılması planlanan Tarım İl Müdürlüğü binası için müdürlüğe yer tahsisi yapılmış bile. Tarım İl Müdürlüğü’nün Zübeyde Hanım Caddesi’ne yapılması için önümüzdeki günlerde ihaleye çıkılacağı öğrenildi.

İHALE YAPILMADAN PROJENİN İPTAL EDİLMESİ BEKLENİYOR

Zaten yoğun olan bölge trafiğinin daha fazla yoğunlaşmaması ve bölgedeki yeşil alanların Elazığlı vatandaşların hizmetine açılması için o alana Tarım İl Müdürlüğü binasının yapılmaması ihalenin gerçekleşmeden projenin iptal edilmesini bekliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2020, 16:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kenan
Kenan - 8 ay Önce

Elazığ gerçekten sahipsiz....

Mehmet
Mehmet - 8 ay Önce

Elazığın iktidarda olan 4 vekilinin misyonu vizyonu ne ki bu şehirden ne bekliyosunuz...hayalinizdeki mamuratül aziz şehrini bu misyonu vizyonu olmayanlar mamur edemezz beyler...armud ağacının dibinde elma arıyorsunuzz...vesselammm .Ehil insanların elinde olmadığı müddetçe slz nasılsanız öyle idare edilirsinz..

Elazığlı
Elazığlı - 8 ay Önce

Öğretmen evinden çayda çıra kavşağına kadar olan bölgenin komple Elazığ çarşı meydanı olacak şekilde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu iş Elazığlı siyasetçilere düşüyor.

Vatandas23
Vatandas23 - 8 ay Önce

Yaw boş işlerle uğraşmayın bu Pertek köprüsünü yapin vatandas rahatlasin size dua etsin!!! bu ne ya dsi o kadara para harcamak yok il tarim binaları yazık yazık !!

Behzat
Behzat @Vatandas23 - 8 ay Önce

Zaten senin gibi sözde Elazığlılar sayesinde ve memleket bu hale geldi. Keko, Pertek köprüss tıpkı Kömürhan kadar önemli bir köprü anlayacağın kapasite ile anlatayım. Adanadan Mersinden Maraştan, Mardin Şanlıurfad an gelip Trabzona Rizeye Erzincana gidecek her araç bu köprüden geçecek, buradan Karadenize Trabzona 9 saat yerine 5 saatte gideceksin, sanayicin Doğu karadenize mal satacak oradaki limanı kullanacak köylü oraya sebze meyvesini satacak daha sayayım mı

Elazığlı
Elazığlı @Vatandas23 - 8 ay Önce

Git Pertek köprüsünü Tunceli vekillerine söyle nedir bu Pertek sevdası sizde .

Behzat
Behzat - 8 ay Önce

Zaten senin gibi sözde Elazığlılar sayesinde ve memleket bu hale geldi. Keko Pertek köprüüs tıpkı Kömürhan kadar önemli bir köprü anlayacağın kapasite ile anlatayım. Adanadan Mersinden Maraştan, Mardin Şanlıurfad an gelip Trabzona Rizeye Erzincana gidecek her araç bu köprüden geçecek, buradan Karadenize Trabzona 9 saat yerine 5 saatte gideceksin, sanayicin Doğu karadenize mal satacak oradaki limanı kullanacak köylü oraya sebze meyvesini satacak daha sayayım mı

ALPER BOZKURT
ALPER BOZKURT - 8 ay Önce

Bazı yorumculara mevzuya tam hakim olmadan mesaj yazmışlar.
1- Tarım İl Müdürlüğünün devasa büyüklüktedir mevcut alanı dururken ve alanın en az %80 ilk alanı atıl durumdayken yeni hizmet binasının Zübeyde Hanım Caddesi’ne yapılmasının gerekçesi nedir?
2- Yeni bina yapılacak kaynak varsa, belediye tarafından kurum alanı olarak belirlenen Hankendi yolu üzerine yapılması neden düşünülmemektedir?
3- Zübeyde Hanın Caddesi üzerinde yapılmasının asıl gerekçesi ;Şube müdürü, mühendis ve memurların rahat ulaşımı için midir? Değilse gerekçesi nedir?
4- Sadece kurumda çalışanların kullanması için bu alanın 400 bin kişilik şehir merkezinin faydalanmasından mahrum bırakmanın şehre ne gibi faydası olacaktır.
5- Milletvekillerimiz bu keyfi uygulamaya hakkında ne düşünmektedir?

Mertcan
Mertcan @ALPER BOZKURT - 8 ay Önce

Memur olamayacak adamları bu memlekette Müdür yapıp memleketin başına bela edenle utansın. Bu memlekette İl Müdürü Bölge müdürü olan adamları bu memlekete zerre kadar faydaları dokunmasın diye mi bulup oturtuyorlar.

SELAHATTİN şakar
SELAHATTİN şakar - 8 ay Önce

karayollari bugun yerinden kalksin soluğu malatya da alır. bu boyle biline

Elazığlı
Elazığlı @SELAHATTİN şakar - 8 ay Önce

Karayollarının kafasına göre soluğu malatyada alması gibi bir durum söz konusu olabilir mi? Bu şehre güzel ve geniş bir meydan lazım. Elazığ'ın büyüyüp gelişmesi için bu şart. Doğru dürüst meydan yok şehirde. O kuruluşta çalışanların evlerine yakın diye, müdürlükler şehrin göbeğinde olamaz. Kaldı ki hemen hemen tüm kuruluşların servisleri var..

Mertcan
Mertcan @SELAHATTİN şakar - 8 ay Önce

Karayolları zaten hep Malatya için proje üretiyor. En basiti çok sayıda köprülü kavşaklı 54 km uzunluğunda Doğunun en büyük çevreyolu Malatya ya yapılıyor.

Şakir
Şakir - 8 ay Önce

Bölgeleri oradan kaldıranlar O bölgeleri Elazığ da tutabilecek mi yoksa şu uydurma Büyükşehir hikayesine elden uçar mı? Malum son 18 yılda yeni bölge müdürlükleri hep Malatya ya kuruldu. Ancak Tarım İl hatta başka kurumda o bölgeye bina yapmasın.


SIRADAKİ HABER

banner103