İHH Elazığ Ekibi İzmir’de Kurtarma Faaliyetlerine Katıldı

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği arama ve kurtarma ekibi İzmir’de meydana gelen depremin ardından yürütülen arama kurtarma faaliyetlerine katıldı. Arama ve Kurtarma Ekibi Sorumlusu Gökmen, “Elazığ olarak sekiz ay öncesinde benzeri acıları yaşamıştık. Dolayısıyla onları anlıyoruz” dedi.

İHH Elazığ Ekibi İzmir’de Kurtarma Faaliyetlerine Katıldı

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği arama ve kurtarma ekibi İzmir’de meydana gelen depremin ardından yürütülen arama kurtarma faaliyetlerine katıldı.

GÖKMEN: İZMİR HALKINA GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİMİZİ İLETİYORUZ

İHH Elazığ İnsani Yardım Derneği Arama ve Kurtarma Ekibi Sorumlusu Mustafa Gökmen, “Ekip olarak Cuma günü yaşanan depremin ardından aynı gün akşam yola çıkarak İzmir’e geldik ve Cumartesi gününden itibaren yürütülen çalışmalara katıldık. Sahada yaklaşık olarak 350 İHH gönüllüsü görev yapmaktadır. Biz de Elazığ ekibi olarak arama kurtarma çalışmalarına katkıda bulunuyoruz. İzmir halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Elazığ olarak sekiz ay öncesinde benzeri acıları yaşamıştık. Dolayısıyla onları anlıyoruz. Allah bir daha benzeri afetler yaşatmasın” dedi.

İHH ekibi yürütülen faaliyetlerde sadece insanları yaşatmak için değil depremzedelerin evlerinde besledikleri hayvanlarını yaşatmak için de fedakarca çalışmalarda bulundular. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137