İHH’da Yetim ve Mülteci Çocuklara Kırtasiye Desteği

İHH İnsani Yardım Derneği Elazığ Şubesi tarafından yeni başlayan eğitim yılı öncesinde 350 yetim ve mülteci çocuğunun kırtasiye ihtiyacını karşıladı.

İHH’da Yetim ve Mülteci Çocuklara Kırtasiye Desteği

Yetim ve mülteci çocukların ailelerinin katılımları ile düzenlenen programla çocuklara çantaları ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.

YAMAN: TACI VE GÖNLÜMÜZÜN EN MÜSTESNA YERİNDESİNİZ

Etkinlik hakkında bilgi veren İHH Yetim Birimi Sorumlusu Besime Yaman “İHH İnsani Yardım Vakfı olarak 2021 yılı kırtasiye yardımlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Sizler bizlere Rabbimizin emanetleri, başımızın tacı ve gönlümüzün en müstesna yerindesiniz. Kederi de mutluluğu da birlikte yaşıyor ve paylaşıyoruz. Bizler sizin ikinci anneniziz ve bu görevi hakkıyla yapabilmek için elimizden geleni yapmaktayız. Bizler sadece aracıyız, bu güzellikler bağışçılarımızın destekleriyle ortaya çıkmaktadır. Dualarınızla daha güzel işler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

İHH Yetim Birimi Destekçisi ve Gönüllüsü Sümeyye Bayram “Yeni eğitim yılını kutluyor ve hayırlara vesile olmasını diliyorum. Emanetleriniz İHH’nın emanetleridir. Bizim anne olarak kaybedecek hiçbir çocuğumuz yoktur. Her çocuk bizim için çok kıymetlidir. Çocuklarınıza sıkı sıkı sarılın ve eğitimleriyle ilgilenin” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından hayırseverlerin desteği ile temin edilen çanta ve kırtasiye malzemeleri çocuklara dağıtıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yardım böyle olmamalı
yardım böyle olmamalı - 3 hafta Önce

milletten topla, kişileri belirle götür reklam yapmadan dağıt. islami usul böyle. kalk yemekli toplantı yap, basını çağır ondan sonra gülücükler yapıp çocuklara dağıt onları ez duygu olarak...bu hiç hoş değil. bununsavunmasıda yapılamz.istediğiniz savunmayı yapın bu islami değil...kendinize çeki düzen verin...sadece ihh değil kim böyle yapıyorsa doğru değil. ezmeyin minik yürekleri ezmeyin kalpleri..

süper mario
süper mario - 3 hafta Önce

kendi ülkemizin fakir ve yardıma muhtaç olan çocukları hallettinizde mülteci çocukları mı kaldı.

tuncay
tuncay - 3 hafta Önce

ihh dedikleri radikal islamcı bir "güya yardım" örgüt. nerede ne iş yaptıkları belli değil zamanında hakkında davalar açıldı ama hükümet destekli olduklarından soruşturma açan yok.

SIRADAKİ HABER

banner103