“İhracat Elçileri Programı” Başladı

Fırat Kalkınma Ajansı’nın desteklediği ve Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası’nın uygulayıcı olarak yer aldığı “Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesi kapsamında Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol gereğince, FÜ’de okuyan yabancı uyruklu öğrencilerin katılımı ile İhracat Elçileri Programı başladı.

“İhracat Elçileri Programı” Başladı

Fırat Üniversitesi ile yapılan protokol ile Fırat Kalkınma Ajansı destekli Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası tarafından uygulanacak olan Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi (BDTHM)” Projesince İhracat Elçileri Programı başladı.

YABANCI ÖĞRENCİLERE YÖNELİK EĞİTİMLER BAŞLADI

Elazığ ilinde Bölgesel Ticaret Merkezi Kurulması ve bölgede faaliyet gösteren Elazığ TSO’ya kayıtlı üyelerimizin dış ticaret kapasitelerinin artırılması, bununla birlikte belirli kriterlere göre belirlenecek girişimci,  üniversite öğrencisi ve yabancı uyruklu öğrencilere yönelik dış ticaret ve girişimcilik konularında eğitimler verilmesi ve sürdürülebilir büyüme hedeflerinin sağlanması amacıyla, dış ticaret hızlandırma merkezi kurulmasını hedefleyen Elazığ Bölgesel Dış Ticaret Hızlandırma Merkezi Projesi’nin faaliyetleri arasında yer alan yabancı öğrencilere ülkemizde ihracat yapma imkanları ve İhracat Elçileri olmalarını sağlamak için tanıtım toplantısı yapıldı.

EĞİTİMLER HAKKINDA BİLGİLENDİRME YAPILDI

Programın açılışına Proje Koordinatörü Osman SEÇGİN,  Proje  Sorumlusu  Dr. Aslıhan Yördem Atik ile proje yöneticileri katıldı. Proje tanıtımının ardından Proje Sorumlusu  Dr. Aslıhan Yördem Atik tarafından çoğunluğu Nijerya ve Afgan uyruklu olan yüksek lisans ve doktora öğrencilerine proje kapsamında verilecek olan “Dış Ticaret ve Küresel Girişimcilik” eğitimleri hakkında bilgilendirme yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 22:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner103

banner109