İki Kez Türkiye Şampiyonu Oldu, Gözünü Dünya Şampiyonluğuna Çevirdi

Elazığlı vücut geliştirici Selçuk Dönmez, son 3 yıl içinde katıldığı Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonalarında 2 kez birincilik elde etti.

İki Kez Türkiye Şampiyonu Oldu, Gözünü Dünya Şampiyonluğuna Çevirdi

Çalışmalarına devam eden Dönmez, şimdi ise gözünü 26 Kasım'da Fransa'da yapılacak dünya şampiyonasına dikti. 

Elazığ’da yaşayan 50 yaşındaki Selçuk Dönmez, 15 yıl önce amatör olarak vücut geliştirme sporuna yöneldi. 5 yıldır profesyonel ve milli olarak bu sporu yapan Dönmez, son 3 yılda önemli dereceler elde etti.

2018 Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası'nda 1'inci olan Dönmez, 2019’da Türkiye 2'nciliği ve aralık ayında düzenlenen yarışmada ise dünya 6'ncılığı elde etti.

2021 yılının mart ayında tekrar Türkiye şampiyonu olan Dönmez, 26 Kasım'da düzenlenecek olan dünya şampiyonası milli takım seçmelerine harılanmaya başladı. Çalışmalarına aralıksız devam eden dönmez yetkililerin kendilerine destek vermesini istedi. 

Dönmez, bu sporu 15 yıl amatör olarak sonrasında ise profesyonel yaptığını söyledi. Dönmez, "2018 yılında Türkiye 1'incisi, 2019 yılında Türkiye 2'ncisi ve aynı yılın aralık ayında dünya 6'ncısı oldum. 2021 Mart ayında tekrar Türkiye birincisi oldum ve Avrupa’ya gitmeye hak kazandım. Bu spor biraz masraflı bir spor, insan bazen zorlanıyor. İş adamlarımızın, yetkililerimizin desteğini bekliyorum. İlgililerin desteği ile başarılı olacağıma inanıyorum. Bu sporun maddi sıkıntısı olduğu için gündüzleri çalışarak akşamları da antrenörlük yaparak kendime belirli bir miktarda bütçe ayırmaya çalışıyorum. Şu an 26 Kasım'da dünya şampiyonası var, ona hazırlanıyorum. Büyüklerimizin desteğiyle elimden geldiğince başarılı olmaya çalışacağım. Türkiye genelinden bir tek ben katılacağım dünya şampiyonasına. İnşallah başarılı olacağım, kendime çok güveniyorum" dedi.  

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gırnatacı Zilfo Gezide
Gırnatacı Zilfo Gezide - 2 hafta Önce

Bu bizim jeksın martinezin amcasıoğlu değilim? Arada sırada çarşıda görüyorum bu abiyi kasıla kasıla yürüyor. Dersin Elazığ onun

Dwa Makalele
Dwa Makalele @Gırnatacı Zilfo Gezide - 2 hafta Önce

Yoğ emmisi torunun dayısı oğlunun kuzeninin köylüsü

Bi cacık olmaz
Bi cacık olmaz - 2 hafta Önce

Tırt yav çok aman aman vücut yok bizim salona takılan sülo dayınınki daha iyi

Reiz
Reiz - 2 hafta Önce

Gözlük işi bozmuş

tuncay
tuncay - 2 hafta Önce

helal olsun, kahvede okey oynayacağına spor yapmış adam

Tee
Tee - 2 hafta Önce

Yorumlara bak. Gören diyecek hepsi sporcu. Bu adam boyacılık yaparak ekmeğini kazanıyor. Buna rağmen sporuda bırakmamış. Memlektin sahipleri nerde neden elinden tutmuyorlar. Doğru para kazandıracak bi iş olsa hepsi atlardı. Boş yorum yapmayın

Tavlacı Zülfi
Tavlacı Zülfi @Tee - 2 hafta Önce

Sen adammısın boşbeleşşşşş

SIRADAKİ HABER

banner103