İki Yaka Bir Araya Gelemiyor! Vatandaş Adeta Çile Çekiyor

Sabahın erken saatlerinde yola düşen ve hafta sonu tatillerini Tunceli ya da Pertek’te geçirmek isteyen vatandaşların iskele yolunda araçları ile oluşturduğu uzun kuyruklar çileye dönüştü.

İki Yaka Bir Araya Gelemiyor! Vatandaş Adeta Çile Çekiyor

Özellikle hafta sonu tatillerini komşu şehir Tunceli’de geçirmek isteyen vatandaşlar sabahın erken saatlerinde yola çıkıyorlar. Ancak feribot iskelesi önünde uzayan kuyruk adeta çileye dönüyor.

KUYRUK UZADIKÇA UZUYOR

Elazığ’dan komşu şehir Tunceli’ye gitmek isteyen vatandaşlar feribot iskelesi önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Hafta sonları ek seferler düzenlese de yoğunluğun altından kalkılamıyor.

DÖNÜŞ YOLUNDA DA AYNI ÇİLE DEVAM EDİYOR

Saatlerce kuyrukta bekleyen vatandaşlar aynı çileyi bir de dönüş yolunda çekiyor.

İKİ YAKA BİR ARAYA GELEMEDİ

Elazığ’ı Karadeniz’e de bağlayan bölgede uzun yıllardır köprü yapılması talebi gündemde. Ancak bir türlü iki yaka bir araya gelemedi ve yıllardır bekleyen köprü yapılamadı.

“KÖPRÜ ŞART” DİYEN DE VAR, “DOĞA TAHRİP OLMASIN” DİYENDE

Uzun araç kuyruğundan bekleyen vatandaşlar da duruma tepki gösterdi. Doğa tahrip olmasın diye köprü yapılmamasını isteyenlerde vardı, senede bir defa geliyoruz bu çileyi çekmeye razıyız diyende…

VİDEO

YORUM EKLE
YORUMLAR
Samet
Samet - 2 hafta Önce

Köprü yapılamıyorsa bile istanbuldaki gibi büyük çift giriş çıkışlı arabalı feribotlardan alınmalıdır. Feribotun dönüş alması bile 5 dakika sürüyor. Milattan Önceden kalmış feribotlar kaldırmıyor artık. Yeter kaymağını yediğiniz birazda cebinizden harcayın.

Siz
Siz - 2 hafta Önce

Siz basın olarak böyle eleştirel haberler yapar mıydınız? Genelde yıkama yağmalama işleri yapılırdı.

Gülbay
Gülbay @Siz - 2 hafta Önce

Belliki siz bu siteyi takip etmiyorsunuz. Deprem sürecinde benimde röportajım dahil olmak üzere vatandaşın derdini bi burası verdi. Arşivlerinde vardır mutlaka

Yusuf dincal
Yusuf dincal - 2 hafta Önce

Bizim memleket gerçekten millet çok çekiyor neden köprü yapılmıyor

Mehmet
Mehmet - 2 hafta Önce

2007 yılında ve 2011 yılında yapılacak denilerek söz verilen Pertek köprüsü de tıpkı verilen başka sözler gibi tutulmadı. GAP ve Çukurovayı Trabzona bağlayan en kısa yol ama köprü, duble yol ve Pülümür tüneli sözleri tutulmadı

Elazığlı
Elazığlı - 2 hafta Önce

Elazığ basını günaydın; siz Elazığ'dan mı yayın yaparsınız.

Ethem gülbay
Ethem gülbay - 2 hafta Önce

Bu yol Doğu Karadeniz i Güney Anadolu ya ve Çukurova ya bağlayan en kısa stratejik yoldur. Buraya köprü yapmak yüksek maliyetlidir ama değer

Hıdır
Hıdır - 2 hafta Önce

Pertek'e köprü yapılması insanın ekmeğe suya ihtiyacı gibi bir ihtiyaç haline gelmiştir.inşeAllah biran evvel yetkililer bir çözüm bulurlar.

tuncay
tuncay - 2 hafta Önce

şu anki mv leri ve bürokratlar bu köprüyü yaptırmaz niye ceplerine girecek rant yok arazi yok.


SIRADAKİ HABER

banner7