İl Başkanı Kavaklı: İslam Dünyası İsveç’teki Bu Akıl Tutulmasına Sessiz Kalmamalı

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’i yakma eylemine tepki gösteren HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı İslam dünyasının bu eyleme sessiz kalmamasını istedi.

İl Başkanı Kavaklı: İslam Dünyası İsveç’teki Bu Akıl Tutulmasına Sessiz Kalmamalı

İsveç, Türkiye Büyük Elçiliği önünde Kur'an-ı Kerim'i yakma eyleminin ardından HÜDA Par Elazığ İl Başkanı Yasin Kavaklı açıklamalarda bulundu.

KAVAKLI: İSLAM DÜNYASI İSVEÇ’TEKİ BU AKIL TUTULMASINA SESSİZ KALMAMALI

Kur’an-ı Kerim’i yakma eylemine izin vererek savaş suçu işlediğini ve İsveç hükümeti Allah'ın gazabını umarak, ülkesini ateşe sürüklediğini belirten HÜDA PAR Elazığ İl Başkanı Kavaklı, “Bu alçakça eylemin huzura ve barışa yönelik büyük bir suikast olduğu bilinmelidir. İslam dünyasının tepkisini toplayacak her girişimden mutlaka uzak durulmalıdır. Başta Türkiye olmak üzere İslam dünyası da İsveç’teki bu akıl tutulmasına sessiz kalmamalı ve eldeki bütün siyasi imkanlar kullanılarak hadsizlere hak ettikleri cevap verilmelidir. İsveç’in NATO’ya üyeliğinin veto edilmesi de dahil İslam’a ve Müslümanlara bu denli düşmanlık yapan bir yönetime her açıdan haddi bildirilmelidir. Kalbinde iman olan hiçbir Müminin bu hakarete sessiz kalması düşünülemez” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109