İl Genel Meclisi Mart Ayı Oturumları Tamamlandı

İl Genel Meclisi’nin mart ayı toplantılarının son oturumunda MHP Meclis Üyesi Osman Dilek ile meclis başkanı İbrahim Şerbet arasında soğuk rüzgarlar esti.

İl Genel Meclisi Mart Ayı Oturumları Tamamlandı

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantıları Meclis Başkanı İbrahim Şerbet başkanlığında gerçekleştirilen beşinci oturumu ile devam etti.

Mecliste ilk olarak İl Özel İdaresi’nin İlçe Müdürlüklerinin verimliliklerinin değerlendirilmesi ile yeniden bir yapılanmaya ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunun araştırılması ile ilgili Arge Komisyonu tarafından hazırlanan rapor görüşüldü.

Gündem maddesi ile ilgili söz alan CHP Karakoçan Meclis Üyesi Mahmut Okçuoğlu, Ağın ve Alacakaya İlçe Müdürlüklerine personel alımı ile ilgili açıklama yaptı.

Okçuoğlu’na cevap Arge Komisyonu Üyesi Sadık Uyanık’tan geldi.

Meclis üyeleri tarafından görüşülen gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Meclis üyelerinin ikinci gündemini ise Hankedi sınırları içerisinde yapımına başlanılan Polis Okulu ile ilgili imar ve Bayındırlık Komisyonu tarafından hazırlanan inceleme raporu oluşturdu.

Meclis üyelerinin görüşlerini bildirmesinin ardından oylamaya sunulan rapor oy birliği ile meclisten geçti.

Dilek ve temenniler sırasında söz alan MHP Meclis Üyesi Osman Dilek ve Meclis Başkanı İbrahim Şerbet arasında ise soğuk rüzgarlar esti.

Dilek konuşmasında İlçe il özel idarelerinin kapatılması ve Hankendi’de yapılacak olan polis okulu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Dilek’e cevap AK Parti Meclis Üyesi Hasan Ertuğrul Kar’dan geldi.

Meclis üyelerinin konuşmasının ardından Meclis Başkanı İbrahim Şerbet isim vermeden, Meclis Üyesi Dilek’i eleştirdi.  

Video:

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2022, 19:30

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Yakışmıyor.
Yakışmıyor. - 6 ay Önce

Sayın başkanı bir kaç kez denk geldi tv de konuşurken dinledim. Dediklerinden hiç bişey anlamadım. Bu kadar mı bozuk bir Türkçe olur ve insan lendini dahi anlatamaz. Bu liyakate değer verilmediğinin en büyük göstergesidir.

yakışır
yakışır @Yakışmıyor. - 6 ay Önce

Bunların diplomaları sorgulanmalı.

Bozo23
Bozo23 - 6 ay Önce

Rant,para,makam,mevki için yapmayacaginiz birşey yok.

Dirrolar
Dirrolar - 6 ay Önce

Bunlar ortakti.Demek ki menfaat icin her seyi yaparlar birbirlerine.Hele mhp li uye gendini ne saniyirsa...Ulan akpartinin sevabina oradasinuz sesinizi kesin...

Vtndş
Vtndş - 6 ay Önce

Zaten olmasaydı hayret ederdik.Malum şahıs tam bir sosyopat,oybirliği ile alınan karardan sonra,kisnemesi ne nenem şeydir.Partinin, bu adamı disipline verip atması şart.Parti imajına büyük zarar veriyor.

Halim güler
Halim güler - 6 ay Önce

Osman reis özel idarede işe alımda adil davranan tek insandır.:)))

SIRADAKİ HABER

banner109