İl Müdürü Eren: Dolu Dolu Bir Yıl Geçirdik

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, 2021 – 2022 eğitim öğretim döneminde yurtlarda 9 bin 97 öğrenciye barınma hizmeti sunduklarını belirterek, dolu dolu bir yıl geçirdiklerini kaydetti.

İl Müdürü Eren: Dolu Dolu Bir Yıl Geçirdik

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, 2021 – 2022 eğitim öğretim döneminde yurtlarda barınma ihtiyacını karşıladıkları öğrencilerle dolu dolu bir yılı geride bıraktıklarını söyledi.

EREN: YURTLARIMIZ ÇOK AKTİF KULLANILIYOR

Eren, “2021-2022 Eğitim - Öğretim döneminde 9 Bin 97 kapasiteyle hizmet veren Yurtlarımızda sadece beslenme ve barınma yönünden değil öğrencilerimizin zamanlarını verimli değerlendirmek, milli, manevi, sosyal, kültürel, bedensel, ruhsal, zihinsel ve akademik yönden gelişimlerine destek olmak, aralarında birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek, bağımlılık, kötü alışkanlıklar ve olumsuz davranışlardan korumak amacıyla Kur’an-ı Kerim, Resim, Filografi, Örgü, İşaret Dili, Takı Tasarım, Kokulu Taş Yapımı, Değerler Eğitimi, Bağlama, Kuaförlük, Yüzme, Okçuluk, Futbol, Basketbol, Voleybol, Satranç, Masa Tenisi gibi 72 kurs Yurtlarımızda açılmıştır” dedi.

EREN: YURTLARIMIZ DA HER AY’IN 23’Ü YÖRESEL ELAZIĞ GÜNLERİ YAPTIK

İl Müdürü Eren, “Yurtlarımız da Her Ay’ın 23’ü Yöresel Elazığ Günleri yaptık.  Komşum Projesi ile yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz yemeklerini gönüllü olarak 164 aileyle paylaşıp büyük bir dayanışma örneği gösterdiler, Ankara, Bursa ve Çanakkale illerine Geziler düzenledik.  İl içi ve İller arası yapılan Futbol, Basketbol, Voleybol, Masa Tenisi, Satranç ve Okçuluk Turnuvalarına yurtlarımızdan bin 120 öğrencimiz katılarak yarışmalarda çeşitli dereceler elde ettiler” ifadelerini kullandı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109