İl Müdürü Polat’tan Vatandaşlara Çağrı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, pandemi ile mücadelede kontrollü bir sosyal hayatın önemine değinerek, yürütülmekte olan süreç ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İl Müdürü Polat’tan Vatandaşlara Çağrı

Elazığ İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat korona virüs ile ilgili yürütülen süreç hakkında açıklamalarda bulundu.

POLAT: İLERİYE DÖNÜK HER TÜRLÜ TEDBİR ALINMIŞTIR

Sağlık Bakanlığı’nın tıbbi malzeme araç ve gereç eksiğinin bulunmadığını belirten Prof. Dr. Cahit Polat yaptığı açıklamada, “Devletimiz her alanda olduğu gibi sağlık alanında da dünyaya örnek olmaya devam etmektedir. Ülkemizin pandemi ile mücadelede araç ve gereç yönündeki donanımlı sağlık alt yapısı büyük takdir almıştır. Hastanelerimizdeki hizmet akışı kesintisiz devam etmektedir. Pandemi ile mücadele yanında diğer rutin hizmetlerimizi de başarılı bir şekilde yürütmekteyiz. Gerek personel ve gerekse de malzeme yönünden herhangi bir sıkıntımız bulunmamakla beraber ileriye dönükte her türlü tedbir alınmıştır. Daha önce olduğu gibi yine siz değerli halkımızın katkılarıyla bu süreçten başarıyla çıkacağız. Bunun içinde maske, sosyal mesafe ve el temizliğe başta olmak üzere hijyen en önemli kişisel koruma ve güvencemizdir. Bilim Kurulu’nun açıklamaları doğrultusunda hareket edilmesi de ayrıca önem arz etmektedir. Artık hepimiz çok iyi biliyoruz ki Koronavirüs salgını gücünü tedbirsizlik ve kuralara uymadığımız ortamlardan almaktadır” dedi.

POLAT: GEREKMEDİKÇE KALABALIK ORTAMLARA GİRİLMESİN

Vatandaşların pandemi süreci ile ilgili olarak Sağlık Bakanlığı açıklamaları dışında sosyal medyada yayınlanan paylaşımlara itibar etmemelerini önemle vurgulayan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Polat, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda ilimizde başta Valilik olmak üzere diğer tüm kurumlarla istişare halinde süreci yürütmekteyiz. Kurallara uyulması ve sıkı tedbirler sayesinde bu süreç kolaylıkla aşılacaktır. Aksi takdir de şüphesiz sağlık çalışanlarının işlerinin güçleşeceğinin herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. Ülkemizde, ilimizin de arasında bulunduğu sayılı illerde hizmete açılan Şehir Hastanemiz; deprem sürecinde olduğu gibi Pandemi sürecinde de hem şehrimize hem de çevre illerimize başarılı bir şekilde hizmet vererek önemli bir görevi başarıyla sürdürmektedir. Yine İlimizde Müdürlüğümüze bağlı sağlık tesislerimiz, Üniversite ve özel hastaneler ile birlikte kamu ve özel ayırt etmeden tüm sağlık çalışanlarımız tarafından 7/24 saat fedakârca hizmet verilmektedir. Burada halkımıza daha önce olduğu gibi tekrar çağrıda bulunarak, bu süreçte sağlık çalışanlarımıza yardımcı olmalarını önemle talep ediyoruz. Kuralara uyarak bu süreci vatandaşlarımız ile birlikte başarılı bir şekilde atlatacağımızdan şüphemiz yoktur. Gerekmedikçe kalabalık ortamlara girilmemesi, sosyal mesafe, maske ve temizlik kurallarına uyulması mücadelemize çok önemli katkı sağlayacaktır” şeklinde ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ali kaya
ali kaya - 2 yıl Önce

bu yapılan açıklamaları zaten her gün yetkililer paylaşıyor
elazığda kaç hasta var vaka sayısı ne kadar bunu açıklasanız.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 yıl Önce

Dün sadece bir iş yerinden 20 kişinin testinin pozitif çıktığını söylesek yine kimse inanmayacak devam etsin Elâzığ halkı böyle

Özge
Özge @Sağlıkçı - 2 yıl Önce

Hangi iş yeri nerede olduğunu da söylerseniz dikkatli oluruz bari yada eğer bi kaç gün öncesinde bile olsa o iş yerine gitmişsek bizde teste gideriz

Sence
Sence @Sağlıkçı - 2 yıl Önce

İş yerini soyle de gitmeyelim dikkat edelim

SIRADAKİ HABER

banner103

banner109