İl Müftülüğü Personeli, Fidan Dikimi Gerçekleştirdi

Fidanlar toprakla buluşmaya devam ediyor. “geleceğe nefes ol” projesi kapsamında bugünde il müftülüğü personeliyle fidan dikimi gerçekleştirildi.

İl Müftülüğü Personeli, Fidan Dikimi Gerçekleştirdi

Ülke genelinde uygulanan 'Geleceğe Nefes Ol’ projesi kapsamında ‘Tohumdan Fidana’ kampanyasında İl Müftülüğü de diktikleri fidanlarla yer aldı.

Harput Göllübağı mevkiinde gerçekleştirilen fidan dikim törenine Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, İl Müftüsü Selami Aydın, Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner ve din görevlileri katıldı.

AYDIN: BÜYÜKLERİMİZİN DİKMİŞ OLDUĞU AĞAÇLARIN MEYVELERİNİ BİZ ŞİMDİ YİYORUZ

Peygamberimizin hadisi şerifiyle sözüne başlayan İl Müftü Selami Aydın, “Peygamber Efendimiz S.A.V. buyuruyorlar ki; ‘kıyamet kopacağını bilsen elinde de bir fidan varsa onu dikin’ diye emir buyuruyor. Efendimiz S.A.V. ağaç dikmek salih ameldir, sadakayi cariyedir. Efendimiz S.A.V. buyuruyor ki; ‘kim bir ağaç diker, o diktiği ağaçtan da kuşlar yaban hayvanları ondan nasiplenirse o ona sevap olarak gider’ buyuruyor. Onun içn bizim gelecek nesillere bırakacağımız en büyük armağan fidandır. Bakın dedelerimizin, büyüklerimizin dikmiş olduğu ağaçların meyvelerini biz şimdi yiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÇETİNER: KUTSAL BİR GÖREV OLARAK FİDANIMIZI TOPRAKLA BULUŞTURACAĞIZ

Orman Bölge Müdürü Muhammed Salih Çetiner de, “1 Kasım-30 Kasım tarihleri arasında sayın valimizin de öncülüğünde Elazığ’da, özellikle bu kampanyaya destek oldular. Biz ilkini sayın valimizin katılımıyla gerçekleştirdik. Akabinde bu pandemi sürecinde canlarını tehlikeye atarak, bizler için tehlikeye atan kahraman sağlık çalışanları adına fidan diktik. Kahraman emniyet mensuplarımıza, jandarmamıza dikimlerimizi gerçekleştirdik. Bugünde mevlid-i nebi haftasındayız. Din gönüllüleri adına bugün din görevlileri, Kur’an kursu hocaları ile hep birlikte buradayız. Malum Allah’ın resulü 1400 yıl önce bizlere bir mesaj vermiştir. Bu mesajında ‘kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikin’ Biz de onun ümmetiyiz. Ona layık olmak için bugün kutsal bir görev olarak fidanımızı toprakla buluşturacağız” şeklinde konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner109