İl Özel İdaresi, Köy Muhtarlarına İmar Kanunu ve Kaçak Yapılaşmayla İlgili Seminer Verdi

Elazığ genelinde gerçekleştirdiği hizmetlerle kentin yaşam standartlarını yükselten Elazığ İl Özel İdaresi belirli periyotlarla muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantılarına da devam ediyor.

İl Özel İdaresi, Köy Muhtarlarına İmar Kanunu ve Kaçak Yapılaşmayla İlgili Seminer Verdi

Elazığ İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğü Tarafından bilgilendirme çalışmaları kapsamında muhtarlara yönelik imar kanunu ve kaçak yapılaşmanın doğuracağı sorunlara ilişkin bilgilendirme semineri düzenledi.

Gerçekleştirilen seminerde İmar kanunda yer alan düzenlemeler ve kaçak yapılaşma ile ilgili süreçler, sorunlar ve çözüm önerileri muhtarların hem imar kanunu hem de kaçak yapı ile mücadele çerçevesinde yapması gerekenlere ilişkin bilgiler verildi.

Bilgilendirme seminerleri ilk olarak Ağın ve Keban ilçelerinde gerçekleştirilerek, kaymakamlık toplantı salonunda muhtarlara bilgiler verildi, soruları yanıtlandı.

İl Özel İdaresi ayrıca, Coğrafi Bilgi Sistemleri Birimi tarafından hazırlanan köy yerleşik alan haritaları da muhtarlara teslim etti.

Elazığ İl Özel İdaresi bilgilendirme seminerlerine diğer ilçelerde devam ederek tüm muhtarları köy yapılaşmasında uyulması gereken genel kurallar ile kaçak yapılaşmayla mücadelede yapılması gerekenler ve uygulanacak cezai işlemler hakkında bilgilendirilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Abuzer Bin Kışkış
Abuzer Bin Kışkış - 2 yıl Önce

Harput Muhtarı da var mI?

SIRADAKİ HABER