İl Özel İdaresi Sivrice’de Sulama Projesini Hayata Geçirdi

Elazığ İl Özel İdaresi Sivrice ilçesi Başkaynak ve Yedikardeş köylerinde sulama projesini hayata geçirdi.

İl Özel İdaresi Sivrice’de Sulama Projesini Hayata Geçirdi

Elazığ İl Özel İdaresi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından ilimizin sulanabilir tarım alanlarını artırmak ve ürün çeşitliliğini sağlamak adına uygulanan projelere bir yenisi daha eklendi.

Sivrice Başkaynak ve Yedikardeşler Köylerinde 2022 yatırım programı kapsamında hayata geçirilen Sulama Suyu Projesinde toplam sulanabilen alan 500 dekara çıkarılmış oldu.. Yeni sulama projesinin gerçekleşmesi ile daha çok tarımsal alan sulamaya daha fazla üretici suya kavuşmuş oldu.

Sivrice Başkaynak ve Yedikardeşler Köylerinde hizmete alınan yeni sulama projesin de 2 adet 180 tonluk havuz ,1400 metre acık kanal 300 metre kapalı sıstem toplamda 1700 metre sulama hattı yapıldı sulamaya açılan arazilerde her türlü sebze üretiminin yanında çok çeşitli ürün yetiştirilebilecek. Proje ile Başkaynak ve Yedikardeşler Köyülerinde aynı zamanda daha modern sulama sistemine geçilmesi sağlandı. Sulama suyu yetersizliğinden dolayı üretim yapılamayan alanlarda yeniden üretime geçilmeye başlandı.

Elazığ İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada Elazığ genelinde planlanan tarımsal sulama projelerinin hizmete açılması için çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiği belirtilerek; “ Yatırım programında yer alan sulama projeleri gerçekleştirilen çalışmalar bir bir hizmete açılmaktadır. Yeni sulama projeleri hayata geçtikçe daha çok tarımsal alan daha çok üreticimiz suya kavuşturmaktadır. Yapılan çalışmalar ile şehrimizde tarımsal üretimin payı artırılarak yerel kalkınmaya katkı sağlanmaya çalışılmaktadır. Elazığ İl Özel İdaresi tarımsal üretimi artırmak amacıyla her zaman üreticilerimize destek olmaya ve alt yapı projelerini hayata geçirmeye devam edecektir.” denildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner137