İl Özel İdaresi Tarafından Kulüplere Spor Malzemeleri Desteği Sağlandı

İl Özel İdaresi tarafından ilimizde faaliyet gösteren Amatör Spor Kulüplerine spor malzemesi yardımı yapıldı.

İl Özel İdaresi Tarafından Kulüplere Spor Malzemeleri Desteği Sağlandı

Her yıl düzenlenen ve geleneksel hale getirilen amatör spor kulüplerine malzeme yardımı bu yılda yeni sezonun başlamasına kısa bir süre kala yapıldı.

İl Özel İdaresi tarafından organize edilen spor malzemesi dağıtımı bu sezon liglerde faaliyet gösteren toplam 86 spor kulübüne yapıldı. Spor malzemesi dağıtımı sadece futbol kulüpleri ile kısıtlı kalmazken, salon sporlarında ve dağcılık sporunda faaliyet gösteren kulüplere de kendi branşları doğrultusunda spor malzemeleri ve ekipmanları dağıtıldı.

“YAPILANLARIN ÇOK BİR ANLAMI OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM”

Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, “Malzeme yardımıyla ilimiz amatörü inşallah ivme kazanacaktır. Sadece tesis oluşturarak, malzeme yardımıyla bu işler olmuyor. Çok tesis yaparsanız da gencinizi yetiştiremezseniz yapılanların çok bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. Bu malzemeyi anlamlı kılmak için şehrin sporunu kalkındırmalıyız. Ben bazı antrenörlere pozitif ayrımcılık yapıyorum. Tanıdığım günden beri yaptıkları işlerde başarılı oldukları için kendilerine ayrıcalık tanıyorum.Öyle antrenörlerimiz var, amiyane bir tabir var ‘Kömürhan Köprüsü’nü geçememiş’. Hiçbir başarı elde edememiş antrenörlerin olması bizleri ziyadesiyle rahatsız ediyor” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’DA SPORUN İLERLEMESİ İÇİN ALTYAPILARIN GÜÇLENDİRİLMESİ GEREKİYOR”

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu da yaptığı konuşmada, “İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu, “Elazığ’da sporun ilerlemesi için altyapıların güçlendirilmesi gerekiyor. İl Özel İdare olarak geçmişte başlatılmış olan bu geleneği 2018’de de devam ettirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz Elazığ sporunda ciddi faaliyet gösteren bir camiayız. 140’a yakın altyapı oyuncularımız var. 15 tane profesyonel sporcumuz var. Bunun yanında da tesislerimizde gençlere ciddi eğitimler veriyoruz. Ben inanıyorum ki verdiğimiz bu küçük destek takımlarımızın sürdürülebilirliği için önemli bir katkı olacak" diye konuştu.

banner89
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner7