İl Protokolü, Bizmişen TOKİ’ler de İncelemelerde Bulundu

Elazığ il protokolü yapımı tamamlanan ve kura çekimleri için başvuruları başlayan Bizmişen TOKİ’ler de incelemelerde bulundu. Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yapımı tamamlanan konutların önümüzdeki hafta içerisinde kuralarının çekileceğini söyledi.

İl Protokolü, Bizmişen TOKİ’ler de İncelemelerde Bulundu

Elazığ İl Protokolü yapımı tamamlanan ve kura çekimleri için başvuruları başlayan Bizmişen TOKİ’ler de incelemelerde bulundu.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar ve Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım yetkililerden yapımı tamamlanan konutlar hakkında bilgi aldı.

YIRIK: 1 SENE DOLMADAN DEVLETİMİZ GERÇEKTEN İNSANLARIMIZIN YARALARINI SARDI

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “24 Ocak 2020 Sivrice merkezli depremimizden sonra gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, AFAD Başkanlığımız, İçişleri Bakanlığımız ve TOKİ Başkanlığımız hızlı bir şekilde konutların yapımına başladılar. Dönem itibariyle depremin hemen sonrasında 19 bin 500 konutun planlaması yapılarak ihalesi de gerçekleştirildi. Bugün geldiğimiz noktada 3 bine yakın Akçakiraz, Yazıkonak, Aksaray ve Yığınki Mahallelerimizde konutların inşaatını bitirerek teslimatlarını yaptık. Ve vatandaşlarımızın da kuralarını çekmek suretiyle hangi konutlarda kalınacağı belli olmuş oldu ve teslimlerini gerçekleştirdik. Bugünde sosyal medyadan da duyurumunu yapmış olduğumuz Bizmişen Mahallesi’ndeyiz. Burada 781 konutumuz var. Ve buradaki konutların sayısı taleplerden daha fazla. Dolayısıyla vatandaşlarımıza özellikle gerek Abdullahpaşa, gerek Hilalkent gere Ataşehir ve diğer mahalleler olmak üzere bunlara öncelik vermek suretiyle vatandaşlarımızın 05-08 Ocak itibariyle taleplerini alıyoruz. Cuma günü bu işlem gerçekleştikten sonra da önümüzdeki hafta içerisinde kuralarını çekiyoruz. 3 bine yakın bir konut dedik. İnşallah kısa süre sonra 1 ay içerisinde diğer 5 bin konutun da inşaatını bitirerek teslimatlarını, sonrasında da kuralarını çekmek suretiyle vatandaşlarımıza, depremzede hak sahibi vatandaşlarımıza teslimatlarını gerçekleştireceğiz. 1 sene dolmadan devletimiz gerçekten insanlarımızın yaralarını sararak yıkılan evlerinin yerine son derece modern, gayet güzel, geniş, depreme dayanıklı sosyal donatılarıyla, oyun alanlarıyla çevresiyle ve her türlü müştemilatıyla son derece güzel konutları; TOKİ’miz marifetiyle gerçekleştirmiş oldu” ifadelerini kullandı.

BULUT: YENİ BİR ŞEHİR İNŞA ETTİK

AK Parti MKYK Üyesi Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “O zor günlerin böyle güzel yönleri de oluyor. Güzel günleri de oluyor. Hakikatten sayın valim ifade ettiler, 24 Ocak’ta çok ciddi şekilde sarsıldık. O gün yıkılan binaların önündeydik, Allah’a hamt olsun bugün yapılan ve bitmiş olan binaların önündeyiz. Hep birlikteyiz. 3 bine yakın binamızı sayın valimizin de ifade ettiği gibi inşallah kısa zaman içerisinde yine aynı rakamda konutu çok hızlı bir şekilde teslim edeceğiz. Öyle tahmin ediyorum ki yazın ortasında bu yapılmış olan 19 bin 500 tane konutun belki daha fazlasını da yapacağız. Yeni ihaleler de yapacağız. Çünkü 5.3’lük bir deprem daha geçirdik. İnşallah hepsini teslim etmiş olacağız. Yapılan iş çok kolay bir iş değildi. Hakikatten çok büyük bir işti. 19 bin-20 bin binadan bahsediyoruz. Bunu 5 ile çarptığınızda 100 bin nüfus eder. İllerimizi küçük görmek için söylemiyorum ama pek çok ilimizden büyük, yeni bir şehir inşa ettik. Ve bunu çok kısa zaman içerisinde 11 aylık, 8 ayda teslim ettiğimiz oldu ortalaması 11 ay içerisinde biz bunların hepsini teslim ettik. Bu güçlü Türkiye’nin göstergesi. Güçlü bir liderin varlığının göstergesi, güçlü kurumlarımızın olduğunun göstergesi. TOKİ o günden bugüne hakikatten Elazığ’ı mesken edindi” şeklinde konuştu.

AĞAR: BİZLER YEDİ-YİRMİ DÖRT VATANDAŞLARIMIZIN EMRİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolğa Ağar, “Senelerdir bu işlerin içindeyiz. Gerek ailemiz vasıtasıyla, gerek iş hayatında gerekse milletvekili olduktan sonra Elazığ’ımızda ben bu kadar kısa zamanda ben bu kadar kaliteli konutları yapan, burada emeği geçen İsmail Bey’e, Osman Bey’e gerçekten bir Elazığlı hemşehriniz olarak kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Sizlere müteşekkiriz. Bir seneyi geçmemiş olan bu kısa zamanda bizler acılarıyla, tatlı günleriyle çok zor şartlar altında buradaki binaların inşa edilmesine şahit olduk. Elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Hemşehrilerimizin gönlü rahat olsun. Merak edenler, gelip bu bölgedeki bütün konutları ziyaret edip meraklarını giderebilirler. Hakikatten gurur duyuyorum. Allah hepimizin de yardımcısı olsun. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Sayın Süleyman Soylu Bey’e, Murat Kurum Bey’e, o gece bizim yanımızda olan Sağlık Bakanımıza hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. TOKİ Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bizleri yalnız bırakmadılar. Yüzümüzü yere eğdirmediler. Bugün bu kponutların hızlı bir şekilde kuralarının bitip teslim edilmesinde en büyük değer onların ve burada bu emeği, teri sarf eden arkadaşlarımızın. Allah daha kötü günler yaşatmasın. Allah’ın beterinden saklasın. Bizler yedi-yirmi dört vatandaşlarımızın emrinde olmaya devam edeceğiz” dedi.

İl Protokolü ve beraberindeki heyet daha sonra konutları gezdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
ADİL YAMAN
ADİL YAMAN - 1 yıl Önce

CHP HEYETİ GELECEK DİYE NEDİR BU PANİK. HEMEN KURALAR ÇEKİLİYOR. KONUTLAR GEZİLİYOR. VAY VAY VAY. GARİBAN ELAZIĞLIM

Necip Turan
Necip Turan - 1 yıl Önce

Küçük Zülfü, o kahraman babanın hayrına sana oy verdik ama sen o babayada Elazığ’a layık değilsin bize yani hakkını arayan Elazığ halkına hain diyen ihanet 19.diyen büyük Zülfünün yolundan gitme ona benzeme yiğit baban gibi ol Elazığ’a sahip çık elazığın durumu vahim gelin mahalle aralarını gezin sıradan vatandaşları dinleyin ah almayın canım Elazığ viran oldu gerçekten sahipsiz

Abbas
Abbas - 1 yıl Önce

Yeter artık,şunlara bi cevap verin.Bu binaların Bodrum'una daire yapıp vatandaşa,garibe gurebaya,mağdura daire diye kuraya dahil etmek kimin fikri.Kapici ,kalorifercilere yapılan ücretsiz verilen bu gibi yerleri depremzede ye 216000₺.ye tabirimi mazur görün,kakalamak itelemek değil de nedir?Bodrum'da nem'den insanlar bir haftada ciğerlerinden olup, ölür be.Derhal bir kararla ister 3+1,ister 5+1 farketmez neyse kura dışı bırakıldigini ilan etmeniz şarttır.Eger bu protokol üyeleri buralarda kalırlarsa, vatandaşta kalsın.Yaziktir, günahtır,haramdır, insanları sürü yerine koymaktır.Merhamet etmeyene ,merhamet olunmaz,biliyorsunuz?Bekliyoruz.....

Deli
Deli - 1 yıl Önce

Rant rant rant unutmayiniz.Gecer tek akce ...Bunlar rantin kitabini yaxdilar.

Cumo
Cumo - 1 yıl Önce

Ne oldu butun yanlislar duzeldi mi? Insanlari magdur ettiler ve donusu yok .Evler de arsalar da heba oldu? Oy moy yok kimseye

Hursit
Hursit - 1 yıl Önce

YAPTIGINIZ MARIFETLERI GORMEGE MI GIDIYORSUNUZ.INSANLARIN GUZELIM EVLERINI GEREKSIZ SEKILDE HEBA ETTINIZ.1.KAT 3 METRE YUKSEK DAIRESINI ALIP 2 METRE YERE GOMEREK IYILIK MI ETTINIZ.SANKI HAYRINIZA YAPIYORSUUNUZ DA BUNLARI DA TEVA GORDUNUZ.DUSUN MILLETIN YSKASINDAN.

Mustafa
Mustafa - 1 yıl Önce

Bu bodrum katlar nereden çıktı sığınak ve sosyal tesis olaracak yerler neden vatandaşa kakalanmak istiyor

Serkan
Serkan - 1 yıl Önce

Kiracilarada bir el atın ne olur. Allah için kiralar almış başını gidiyor.

Cuğra
Cuğra @Serkan - 1 yıl Önce

Kiracilarin reklam getirisi yok deprem daha pirim yapar oy getirir


SIRADAKİ HABER

banner103

banner109